Dwóch znanych skoczków zdyskwalifikowanych!

Polscy skoczkowie nie spisali się najlepiej podczas zawodów Pucharu świata w Bad Mitterndorf, a najlepszy z nich był Stefan Hula, który... miał zająć 16. miejsce. Kilkanaście minut po zakończeniu drugiej serii okazało się jednak, że dwóch skoczków - Jernej Damjan i Johann Andre Forfang zostało zdyskwalifikowanych, co oznaczało awanse wszystkich Polaków w klasyfikacji zawodów.

Pierwotnie Damjan i Forfang zajęli odpowiednio piąte i ósme miejsce w zawodach, co oznaczało, że znaleźli się przed wszystkimi Polakami. Kilkanaście minut po zakończeniu konkursu portal skijumping.pl poinformował jednak, że Słoweniec i Norweg zostali zdyskwalifikowani, co oznaczało awans biało-czerwonych. Powodem dyskwalifikacji były nieprzepisowe kombinezony zawodników.

Kamil Stoch dzieki temu zajął 21. miejsce, zdobył 10 punktów i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma 733 punkty. Tym samym ma przewagę 22 oczek nad Richardem Freitagiem, który nie startuje w Bad Mitterndorf. Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął ostatecznie na Kulm 14. lokatę.

W niedzielę drugi konkurs na mamucie w Bad Mitterndorf.