Krychowiak czekał na ten dzień pięć miesięcy!

Grzegorz Krychowiak pojawił się w West Midlands pod koniec sierpnia, więc aż ciężko uwierzyć, że zespół z Polakiem w składzie nie wygrał od tamtej pory w ligowym spotkaniu. Reprezentant Polski czekał na trzy punkty więc aż pięć miesięcy, jednak gdy jego zespół stoczył się do strefy spadkowej wreszcie nadeszło przełamanie. West Brom ograł u siebie beniaminka Brighton 2:0.

Nikomu na Wyspach Brytyjskich tak nie brakowało trzech ligowych punktów, jak ekipie West Bromwich Albion. Klub Krychowiaka po raz ostatni zaznał kompletu punktów w Premier League 19 sierpnia ubiegłego roku, gdy ogrywał Burnley 1:0. Po blisko pięciu miesiącach wreszcie wrócił na zwycięską ścieżkę: zespół Alana Pardewa z "Krychą" w składzie zwyciężył z Brighton&Hove Albion 2:0.

To drugie z rzędu zwycięstwo zespołu z The Hawthorns, który dobrze rozpoczął 2018 rok. Po pucharowej wiktorii nad Exeter chce się odbić od dna w Premier League. Punktów wbrew pozorom nie zapewniła jednak ofensywa The Baggies, lecz… para stoperów. Już na początku spotkania do siatki trafił Johnny Evans, zaś po przerwie wynik ustalił Craig Dawson. Krychowiak zagrał pełne 90 minut.

Punkty straciła Chelsea, która zaledwie zremisowała z Leicester City 0:0 mimo gry w osłabieniu gości przez ostatnie 20 minut. Trzeci zespół Premier League nie zachwycił i nie potrafił wypracować sobie przewagi nad niżej sklasyfikowanym rywalem, który miał nawet swoje okazje na zdobycie zwycięskiej bramki. W 68. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Ben Chillwell.

Remis wywalczył ostatni zespół tabeli. Swansea z Łukaszem Fabiańskim między słupkami zremisowała z Newcastle 1:1. Polak tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut.

W ostatnim sobotnym meczu na Wembley Tottenham bardzo wysoko rozbił Everton, nie dając rywalom najmniejszych szans.

Wyniki Premier League:

Chelsea - Leicester 0:0 (czerwona kartka: Chillwell 68')
Crystal Palace - Burnley 1:0 (Sako 21')
Huddersfield - West Ham 1:4 (Lolley 40' - Noble 25', Arnautovic 46', Lanzini 56', 61')
Newcastle - Swansea 1:1 (Joselu 68' -  J. Ayew 60')
Watford - Southampton 2:2 (Gray 58', Doucoure 90' - Ward-Prowse 20', 44')
West Brom - Brighton 2:0 (Evans 4', Dawson 55')

Tottenham - Everton 4:0 (Son Heung-min 26', Kane 47', 59', Eriksen 81')