Pudzianowski wyzwał Bedorfa! Nietypowa prośba gwiazdy KSW

Sporty walki

Czy dojdzie do wielkiego hitu w wadze ciężkiej KSW? O walce Karola Bedorfa z Mariuszem Pudzianowskim mówi się od 2015 roku, jednak los nie potrafił skojarzyć dwóch najbardziej rozpoznawalnych zawodników tej kategorii wagowej. Sytuacja może zmienić się w roku 2018, a duży krok w tej sprawie wykonał "Pudzian", który wyzwał swojego rywala w jednym z wywiadów!

Jeszcze niedawno Bedorf (14-3, 5 KO, 3 sub) był niekwestionowanym królem wagi ciężkiej KSW, jednak stracił pas po porażce z Fernando Rodriguesem Jr. (11-4, 8 KO, 2 sub). Pudzianowski (12-5-1, 5 KO, 2 sub) znajduje się na fali i ma za sobą trzy zwycięstwa z rzędu. Stawką walki obu panów nie byłby więc pas mistrzowski, lecz z pewnością będzie to starcie, które przyciągnie przed ekrany i na trybuny wiele tysięcy widzów.

Włodarze KSW odkrywają kolejne karty przed hitową galą w Łodzi oznaczoną numerkiem "42". Jednym z bohaterów marcowego wydarzenia ma być Bedorf, który do klatki wraca po ponad rocznej przerwie. 34-latek wciąż nie poznał jednak rywala, a walką wieczoru na gali ma być starcie Mameda Khalidova (34-4-2, 13 KO, 17 sub) z innym mistrzem, Tomaszem Narkunem (14-2, 3 KO, 11 sub). Nietypowy apel na łamach Super Expressu wystosował Pudzianowski, który… namawia Bedorfa do rezygnacji z łódzkiej gali i skupieniu się na pojedynku z nim!
Zarówno ja, jak i Karol idziemy swoimi drogami na szczyt. Karol na tym szczycie był, ale musiał się cofnąć. Powiem może tak: Karol, może najwyższy czas, żeby nasze drogi się skrzyżowały? Może zrezygnujesz z gali "42" i spotkamy się w Gdańsku na gali "43"! Moje drzewo urosło, dojrzałem… Może zweryfikujesz moje umiejętności? Karol, czekam na ciebie, będę gotowy w Gdańsku!
Pudzianowski mógł więc w ten sposób niejako zdradzić miejsce kolejnej gali KSW, która wciąż nie została oficjalnie ogłoszona przez jej właścicieli. Czy Bedorf podejmie wyzwanie 40-latka? Wypowiedź jednego ze swoich podopiecznych skomentował już Maciej Kawulski, który wydaje się być wielkim zwolennikiem pojedynku. "Fightcardy piszą się same" - napisał na Twitterze.

W karcie gali oznaczonej numerkiem "42" obok walki Khalidova z Narkunem widnieją także nazwiska Michała Materli (25-5, 7 KO, 12 sub), Mateusza Gamrota (13-0-1, 4 KO, 3 sub), Ariane Lipski (10-3, 6 KO, 2 sub) czy Łukasza Jurkowskiego (16-10, 4 KO, 6 sub). Wojownicy zademonstrują swoje umiejętności w Atlas Arenie 3 marca.

 

Zapowiedź walki wieczoru na KSW 42 w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze