Bieg Gwarków przełożony

Zimowe
Bieg Gwarków przełożony
fot. PAP

Brak śniegu storpedował narciarski 37. Bieg Gwarków, zaplanowany na 20–21 stycznia. Impreza przeniesiona została na termin rezerwowy: 3–4 lutego – poinformowali organizatorzy.

„Niewielkie jego ilości na Przełęczy Jugowskiej w Górach Sowich uniemożliwiają przeprowadzenie imprezy w planowanym terminie” - poinformował Mariusz Gawlik, prezes spółki Aqua Zdrój, która jest współorganizatorem zawodów.

"W historii imprezy, należącej do największych masowych biegów narciarskich w Polsce, to już kolejna taka decyzja spowodowana kaprysami zimowej aury. Postanowiliśmy przenieść Gwarki na termin rezerwowy, 3–4 lutego. Liczymy, że uda się wtedy doprowadzić do rywalizacji na 20 i 10 km techniką klasyczną” - dodał.

Pierwszego dnia odbyłby się bieg główny, a następnego Memoriał Józefa Pawlika.

Słabe opady śniegu są tej zimy przyczyną kłopotów dla organizatorów imprez narciarskich.

„Na Dolnym Śląsku odwołano m. in. zawody biathlonowe na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju, a także zimowy triathlon o Puchar Gór Suchych koło schroniska Andrzejówka. Biegać można jedynie w Jakuszycach, gdzie za kilka tygodni zaplanowano Bieg Piastów” - wyjaśnił Gawlik.

Pierwszy Bieg Gwarków odbył się 26 lutego 1978 roku wokół schroniska „Andrzejówka”. W 1986 roku odnotowano rekordowa liczbę startujących – 4345 zawodników. W ub. r. po raz pierwszy imprezę przeniesiono na Przełęcz Jugowską u podnóża Wielkiej Sowy (1014 m n.p.m.).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie