Jagiellonia Białystok wyjechała na obóz do Turcji

Piłka nożna
Jagiellonia Białystok wyjechała na obóz do Turcji
fot. Cyfrasport

28 zawodników znalazło się w kadrze na blisko trzytygodniowy obóz przygotowawczy piłkarzy Jagiellonii Białystok w Belek w Turcji. W trakcie zgrupowania zaplanowano pięć sparingów z przeciwnikami m.in. z Rumunii i Ukrainy.

Zespół aktualnych wicemistrzów kraju wyjechał na obóz w niedzielę, do Polski wraca 2 lutego. Na początku minionego tygodnia piłkarze przeszli badania lekarskie, a od środy trenowali na siłowni i na sztucznej murawie bocznego boiska stadionu miejskiego w Białymstoku.

 

Zdaniem trenera Ireneusza Mamrota, zamierzona praca została wykonana, ale plany treningów na naturalnej murawie pokrzyżowała pogoda, bo zaczęły się mrozy. Przyznał, że kilku zawodników ma niegroźne urazy, ale w trakcie zgrupowania powinni już normalnie podjąć treningi.

 

W kadrze, która wyjechała do Turcji, znaleźli się m.in. b. obrońca Cracovii Kraków Jakub Wójcicki, z którym Jagiellonia kilka dni temu podpisała kontrakt oraz ukraiński defensor (lub pomocnik) Redwan Memeszew, który jest w zespole testowany. O miejsce w podstawowym składzie będzie też walczył m.in. Dawid Szymonowicz, który wrócił z wypożyczenia do ligi słowackiej.

 

Decyzją sztabu szkoleniowego, w kadrze do Turcji nie ma Ukraińca Dmytro Chomczenowskiego oraz Szkota polskiego pochodzenia Ziggiego Gordona, którzy szukają nowych klubów.

 

Pierwszy mecz o punkty po zimowych przygotowaniach białostoczanie zagrają 12 lutego z Piastem w Gliwicach.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze