Polacy na czwartym miejscu HME hokeistów na trawie

Polscy hokeiści na trawie przegrali w Antwerpii z Niemcami 8:9 (1:5) w meczu o brązowy medal halowych mistrzostw Europy i zajęli czwarte miejsce.

Spotkanie o trzecie miejsce było jednym z najbardziej spektakularnych i emocjonujących widowisk podczas turnieju. Niemcy byli zdecydowanym faworytem meczu, w fazie grupowej rozgromili biało-czerwonych 8:1. Po pierwszej połowie zanosiło się na powtórkę sprzed dwóch dni - tuż przed przerwą Polacy w ciągu dwóch minut stracili trzy gole i do szatni schodzili z czterobramkową stratą 1:5.

Tymczasem w drugiej odsłonie kibice obejrzeli prawdziwy festiwal strzelecki. Podopieczni Karola Śnieżka rozpoczęli szaleńczy pościg i na sześć minut przed końcem wyrównali stan meczu na 7:7. Chwilę później po trafieniu Karola Majchrzaka zapachniało sensacją, ale ostatnie słowo należało do Niemców, dla których zdobycie brązowego medalu było i tak wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań.

"Mieliśmy dobry plan na Niemców i on się sprawdził. Niestety, nasze błędy indywidualne w pierwszej połowie sprawiły, że rywale odskoczyli na 5:1. Nam się udało wyciągnąć ten wynik na 8:7 i byliśmy bardzo blisko, żeby pokonać rywala i zakończyć mistrzostwa z mega sukcesem. Detale zadecydowały w końcówce i z grymasem na twarzy opuszczaliśmy boisko. Na pewno był to nasz najlepszy mecz w turnieju" - podsumował występ swoich podopiecznych Śnieżek.

Halowymi mistrzami Europy zostali hokeiści Austrii. W finale pokonali Belgów po karnych zagrywkach 2:1. W regulaminowym czasie był remis 4:4. Dla Austriaków był to drugi tytuł w historii halowych ME. Z kolei Belgowie po raz drugi sięgnęli po srebrny medal.

półfinał:

Polska - Belgia 3:7 (0:3)

Bramki: dla Polski - Krystian Makowski - dwie (36, 40-karny), Artur Mikuła (39); dla Belgii - Gaetan Dykmans (2), Maxime Plennevaux - dwie (4, 31), Tanguy Zimmer - dwie (16, 21-karny), Pierre Louis Mariate (27), Nicolas Vandiest (36).

mecz o III miejsce:

Polska - Niemcy 8:9 (1:5)

Bramki: dla Polski - Krystian Makowski - trzy (14-krótki róg, 31, 33-krótki róg), Phillipp Weide (21), Michał Kasprzyk (23), Karol Majchrzak - dwie (26, 36), Artur Mikuła (34); dla Niemiec - Moritz Furste - cztery (2-krótki róg, 5, 29-krótki róg, 37), Anton Boeckel - trzy (18, 19, 20), Hannes Mueller (31), Nils Gruenenwald (38).

finał:

Austria - Belgia 4:4 (3:1); karne zagrywki 2–1.

Końcowa klasyfikacja: 1. Austria, 2. Belgia, 3. Niemcy, 4. Polska, 5. Czechy, 6. Rosja, 7. Szwajcaria, 8. Dania.