Czwarty reprezentant Polski w Sampdorii? Jest duża oferta!

Piłka nożna

Włoska Sampdoria aspiruje do najbardziej "polskiego" klubu w ostatnich latach w najsilniejszych ligach europejskich. Po trójce Polaków w Borusii Dortmund klub z północy Włoch nie tylko wyrównał tamto osiągnięcie, lecz zamierza je poprawić. Na celowniku szóstej siły Serie A znalazł się poważny kandydat do wyjazdu na rosyjski mundial, 23-letni Jarosław Jach. Obrońca Zagłębia Lubin ma w ciągu kilku dni podpisać kontrakt, a kwota transferu przekroczy 2 miliony euro!

Jarosław Jach od wielu miesięcy jest jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Ekstraklasy. 23-letni obrońca Zagłębia Lubin coraz odważniej pukał do bram seniorskiej reprezentacji Adama Nawałki - wystąpił w dwóch meczach towarzyskich przeciwko Urugwajowi i Meksykowi rozegranych w listopadzie i jest jednym z głównych kandydatów do wyjazdu na MŚ w Rosji na swojej pozycji.

Polski prospekt nie umknął klubom zagranicznym. Jach wzbudził zainteresowanie między innymi Zenita Sankt Petersburg czy klubów z Premier League i Bundesligi, jednak na prowadzenie w wyścigu po obrońcę wyrasta klub, który specjalizuje się w ściąganiu reprezentantów Polski. Konkretną ofertę za Jacha ma wystosować Sampdoria Genua, w której gra już trzech reprezentantów Polski: Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki (wciąż czeka na debiut w kadrze Nawałki).

Klub z Genui ma zaproponować Zagłębiu 2,2 miliona euro, a obrońca na przestrzeni kilku dni ma przejść badania lekarskie, a transfer ma zostać sfinalizowany. Jach ma na swoim koncie 77 występów w koszulce miedziowych. Ostatnio na łamach "Gazety Wrocławskiej" przyznawał, że ma "trzy konkretne oferty, a decyzja zależy od niego", był jednak zdecydowany na wyjazd za granicę jeszcze zimą. Klub z Lubina ma się zabezpieczyć poprzez ściągnięcie Seweryna Michalskiego z Chrobrego Głogów.

W szóstym zespole Serie A duet stoperów tworzą zazwyczaj doświadczony, bo już 33-letni Matias Silvestre i Włoch Giammarco Ferrari. Można więc przypuszczać, że trener Marco Giampaolo chciałby się zabezpieczyć młodszym zawodnikiem na tej pozycji.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze