Gdzie mecz o Superpuchar UEFA 2020? Zaskakujące kandydatury

Piłka nożna
Gdzie mecz o Superpuchar UEFA 2020? Zaskakujące kandydatury
fot. PAP/EPA

Dziewięć miast wyraziło chęć organizacji meczu o Superpuchar UEFA - poinformowała w poniedziałek Europejska Unia Piłkarska. Wśród kandydatów są: Tirana, Mińsk, Helsinki, Nicea, Hajfa, Ałmaty, Kiszyniów, Belfast i Porto.

Jak napisano na stronie UEFA, deklaracja złożona przez oferentów nie jest jeszcze wiążąca, a ostateczny wniosek wraz z dokumentacją musi zostać dostarczony najpóźniej do 29 marca. Decyzja o wyborze ma zapaść w maju.

W tym roku Superpuchar UEFA, zwany również Superpucharem Europy UEFA, zorganizuje estoński Tallinn, a w przyszłym roku mecz odbędzie się w Turcji - w Stambule.

W spotkaniu o to trofeum rywalizują zwycięzca Ligi Mistrzów oraz triumfator Ligi Europy. W 2015 taki mecz zorganizowała Warszawa.

Kilka miesięcy temu o Superpuchar Europy 2019 ubiegał się Gdańsk. Ostatecznie wybrano wspomniany Stambuł, ale w Gdańsku może odbyć się inne ważne piłkarskie wydarzenie. Miasto stara się obecnie o organizację finału Ligi Europejskiej w 2020 roku. Jak przyznał kilka tygodni temu w rozmowie z PAP prezes PZPN Zbigniew Boniek, zasiadający również w Komitecie Wykonawczym UEFA, Gdańsk ma duże szanse.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie