Kwolek: Czerpię z Antigi pełnymi garściami

Siatkówka

Staram się podpatrywać to, co on ma mi do przekazania, zaczynając od przyjęcia, po aspekty techniczne. Czerpię z niego pełnymi garściami – powiedział o współpracy z trenerem Stephanem Antigą przyjmujący ONICO Warszawa Bartosz Kwolek.

Bartosz Kwolek to jeden z największych młodych talentów w polskiej siatkówce. W minionym roku wywalczył z reprezentacją U–21 mistrzostwo świata juniorów. W obecnym sezonie PlusLigi jest jednym z wiodących graczy rewelacji rozgrywek – ONICO Warszawa. W magazynie #7strefa opowiedział o swej współpracy z trenerem Stephanem Antigą. 

 

– To był fantastyczny przyjmujący, w pełnym tego słowa znaczeniu. Przede wszystkim był człowiekiem od czarnej roboty. Staram się podpatrywać to, co on ma mi do przekazania, zaczynając od przyjęcia, po aspekty techniczne. Czerpię z niego pełnymi garściami. Niech jak najdłużej zostanie w Warszawie, bym mógł powiedzieć, że wyssałem z niego wszystko, co najlepsze – stwierdził Kwolek.

 

Przyjmujący ONICO opowiedział również o swojej diecie, która ma spory wpływ na jego postawę na boisku:

 

– Przed sezonem zagłębiłem się w diety. Nie ukrywam, że w poprzednim sezonie uciekło mi parę kilogramów i nie dbałem tak bardzo o siebie. Zrobiłem badania krwi, przeszedłem na dietę bezglutenową i z marszu waga spadła mi o parę kilo. Zupełnie inaczej się czuję w swoim ciele, zupełnie inaczej to wygląda motorycznie – przyznał.

 

– Dojrzałem do tej decyzji, ale też grono ludzi powiedziało mi, że będę robił to co kocham przez najbliższe x–lat, więc muszę o siebie dbać. Dobrze, że na takich ludzi trafiłem i bardzo im za to dziękuję – dodał siatkarz stołecznej drużyny.

 

Wypowiedź Bartosza Kwolka w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze