Lech Poznań rozpoczął zgrupowanie w tureckim Belek

Piłka nożna
Lech Poznań rozpoczął zgrupowanie w tureckim Belek
fot. Cyfrasport

Piłkarze Lecha Poznań po 11-godzinnej podróży dotarli do tureckiego Belek, gdzie będą trenować przez najbliższe 12 dni. Wicelider ekstraklasy podczas zgrupowania rozegra trzy mecze kontrolne.

Do Turcji trener Nenad Bjelica zabrał 29 piłkarzy. Wśród nich znaleźli się nowi zawodnicy: Norweg Thomas Rogne, pozyskany z Jagiellonii Białystok Piotr Tomasik i Ukrainiec Ołeksij Chobłenko, zabrakło natomiast miejsca dla Denissa Rakelsa. Łotysz do Lecha trafił na zasadzie wypożyczenia, rzadko występował jesienią i dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Niewykluczone, że ponownie będzie występował w Cracovii.

W kadrze jest też kilku młodych graczy, którzy dotąd występowali w trzecioligowych rezerwach, m.in. Bartosz Przybysz, Wiktor Pleśnierowicz oraz Tymoteusz Klupś.

Poznaniacy w Belek będą trenować dwa razy dziennie. Pierwszy sparing mają zaplanowany na piątek, kiedy to zmierzą się z ukraińską Zorią Ługańsk. Kolejnymi rywalami będą bułgarski FC Etar (23 stycznia) i chorwacki Hajduk Split (26 stycznia).

W tym samym czasie w Belek kilka innych polskich klubów będzie przygotowywać się do drugiej części sezonu, m.in. Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Cracovia oraz Pogoń Szczecin.

Po powrocie z Turcji, poznaniaków czeka jeszcze jeden sparing - 4 lutego z pierwszoligowym GKS Tychy. Rozgrywki wznowią 11 lutego wyjazdowym spotkaniem z Arką Gdynia.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze