Podopieczne Lorenzo Micelliego przybyły do Piły żądne zwycięstwa po ostatniej srogiej porażce w Lidze Mistrzyń z rumuńskim CS Volei Alba Blaj. Pilanki swój poprzedni mecz z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim wygrały bez straty seta, więc do starcia podeszły z dobrym nastawieniem.

 

Pierwsza akcja mogła zwiastować ogromne emocje. Długą wymianę zakończyła z lewego skrzydła Helene Rousseaux. W wyścigu o zwycięstwo w premierowej partii drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Pilanki wygrywały już 7:5, lecz utknęły w jednym ustawieniu tracąc w nim aż cztery punkty. Przewaga drużyny Developresu nie utrzymała się jednak długo. Po błędzie przyjęcia Agaty Sawickiej przechodzącą piłkę wykorzystała Anna Stencel i właśnie ta akcja rozpoczęła udaną serię gospodyń, które nieoczekiwanie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Również drugi set rozpoczął się od fragmentu bardzo wyrównanej gry. Z czasem zaczęła się jednak uwidaczniać przewaga rzeszowianek. Mimo krótkiego zrywu gospodyń to właśnie siatkarki z Podkarpacia okazały się lepsze i doprowadziły do wyrównania. Bliźniaczo podobny był przebieg partii numer trzy. Brązowe medalistki mistrzostw Polski pokazały swą wyższość dopiero w końcówce, a wszystko za sprawą skutecznego bloku.

W czwartej partii wątpliwości już nie było. Wynik 1:9 na otwarcie nie wróżył dla drużyny Jacka Pasińskiego niczego dobrego. Rzeszowianki bez trudu rozstrzygnęły partię, a w konsekwencji cały mecz na swoją korzyść.

Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło siatkarkom Developresu umocnić się na trzeciej pozycji w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet za ŁKS-em Łódź i Chemikiem Police.

ENEA PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 16:25)

ENEA PTPS Piła: Agata Babicz, Jelena Trnić, Dajana Bosković, Karolina Różycka, Anna Stencel, Dorota Wilk, Justyna Łysiak (libero) oraz Anita Kwiatkowska, Emilia Szubert, Oliwia Urban, Jessica Walker

Developres SkyRes Rzeszów: Jelena Blagojević, Monika Ptak, Agnieszka Rabka, Helene Rousseaux, Adela Helić, Katarzyna Żabińska, Agata Sawicka (libero) oraz Ewa Żak, Natalia Gajewska, Juliia Andruszko, Klaudia Kaczorowska

MVP: Agnieszka Rabka