Mecz trwał dwie godziny 52 minuty.

 

Na inaugurację poprzedniej edycji australijskich zawodów,tj. 17 stycznia 2017, Petkovic wygrała z Amerykanką Kaylą 6:3, 6:2. W drugiej rundzie przegrała jednak z Czeszką Barborą Strycovą 0:6, 5:7.

 

Później Niemka bez powodzenia rywalizowała we French Open, Wimbledonie i US Open, gdzie doznała porażek w pierwszych występach, przeciwko - odpowiednio - Varvarze Lepchenko (USA), Słowaczce Dominice Cibulkovej i Jennifer Brady ze Stanów Zjednoczonych.

 

Zajmująca 98. miejsce w rankingu światowym Petkovic w drugiej rundzie Australian Open spotka się z Lauren Davis (USA) lub Janą Cepelovą (Słowacja).

 

Jej wtorkowej rywalki Kvitovej (WTA - 28.) nie było przed rokiem na antypodach. Niewiele wcześniej Kvitova została zraniona przez włamywacza w rękę w trakcie napadu we własnym domu w Prościejowie. Miała uszkodzone naczynia krwionośne we wszystkich, a nerwy w dwóch palcach lewej ręki, którą trzyma rakietę. Przeszła prawie czterogodzinną operację. Po niej przez kilka tygodni nosiła specjalną szynę. Do treningów wróciła na początku maja, a pod koniec miesiąca wystąpiła we French Open; odpadła w drugiej rundzie. Z kolei w końcówce czerwca triumfowała w turnieju WTA w Birmingham.

 

W Australian Open najlepsze wyniki Czeszki to półfinał w 2012 roku i ćwierćfinał w 2011.