Hamsik: Gramy tak cudownie, że zasługujemy na scudetto

Piłka nożna
Hamsik: Gramy tak cudownie, że zasługujemy na scudetto
fot. PAP

„Scudetto” to słowo, które prawdopodobnie najczęściej przewija się wśród kibiców, ale także zawodników SSC Napoli. Drużyna Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego ma w tym sezonie wyjątkową okazję, aby przerwać wieloletnią dominację Juventusu i wreszcie wygrać rozgrywki Serie A. „Jak nie teraz to kiedy?” zastanawiają się sami zainteresowani, a wśród nich m.in. Marek Hamsik, który wprost przyznaje, że jego zespół po prostu zasługuje swoją grą na tytuł.

Napoli w lidze włoskiej jest na pierwszym miejscu, ale ma tylko punkt przewagi nad drugim Juventusem. Wszystko wskazuje na to, że tytuł mistrzowski rozstrzygnie się pomiędzy tymi zespołami, bowiem trzeci Inter Mediolan traci już do prowadzącej dwójki odpowiednio osiem i dziewięć oczek. - Moje marzenie nazywa się scudetto. To marzenie moje, kibiców, prezesa De Laurentisa oraz zawodników. Myślę, że jest to także marzenie tych ludzi, którzy kochają futbol, ponieważ gramy tak cudownie, że zasługujemy na zwycięstwo – stwierdził otwarcie Marek Hamsik.
 
Słowak to prawdziwa legenda Napoli i jej najlepszy strzelec w historii. Ukoronowaniem jego gry dla klubu spod Wezuwiusza byłoby właśnie wygranie Serie A, chociaż sam zainteresowany zaznacza, że czuje się spełniony.
Napoli chciało mnie do siebie ściągnąć kiedy byłem jeszcze młodym chłopakiem i miałem 20 lat. Nigdy nie żałowałem decyzji o przyjściu do Neapolu, nawet wtedy kiedy pewna grupa kibiców nie była z tego zadowolona. Sam jednak nigdy tego nie słyszałem od nich, czytałem jedynie o tym w gazetach. Jestem tutaj szczęśliwy, podobnie jak moi bliscy. Tutaj zawsze czuję się jak w domu, ponieważ miasto jest piękne i ludzie są wspaniali. Wielokrotnie byłem kuszony przez Milan i Juventus, ale czułem, że nie byłem gotowy i nie chciałem odchodzić. Zawodowo i prywatnie jestem spełniony i chociaż w futbolu nie można niczego prognozować, wierzę, że zakończę tu karierę – przyznał. Czy zakończy ze zdobyciem Serie A w swoim CV?
KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze