Goran Janus, selekcjoner reprezentacji Słowenii podał skład swojego zespołu na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które w tym tygodniu odbędą się w Oberstdorfie. Wśród jego nazwisk możemy dostrzec między innymi braci Prevc (Peter, który jest obrońcą tytułu i Domen) i najlepszego w tym sezonie wśród Słoweńców Jerneja Damjana (13. miejsce w Pucharze Świata). Miejsca zabrakło z kolei dla 36-letniego Roberta Kranjca oraz Jurija Tepesa.
 
Kranjec wyrósł na prawdziwą legendę lotów narciarskich - niezależnie od dyspozycji w Pucharze Świata Słoweniec niemal co sezon był jednym z faworytów do triumfu w rodzimej Planicy. Doświadczony zawodnik, który legitymuje się rekordem życiowym 244 m (ustanowiony w Vikersund) w swojej karierze wygrywał tytuł mistrza świata w lotach narciarskich właśnie w 2012 roku.
 
W tym sezonie jednak Kranjec nie zdobył ani jednego punktu PŚ. W Niemczech obok niego zabraknie innego mistrza świata w lotach z ostatnich lat, Austriaka Gregora Schlierenzauera, który także jest bez formy.
 
Reprezentacja Polski powołana przez Stefana Horngachera zostanie złożona z Kamila Stocha, Piotra Żyły, Macieja Kota, Dawida Kubackiego i Stefana Huli. O medalach Mistrzostw Świata w lotach zawodnicy powalczą od 19 stycznia.