McGregor straci pas UFC!

Sporty walki
McGregor straci pas UFC!
fot. PAP
McGregor przez chwilę posiadał dwa tytuły jednocześnie. Teraz wszystko wskazuje na to, że oba straci bez walki...

Wszystko wskazuje na to, że Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB) przekroczył pewną granicę. Według doniesień rosyjskiej agencji TASS, UFC planuje zabrać Irlandczykowi mistrzowski pas już na sobotniej gali UFC 220 w Bostonie!

McGregor został w listopadzie 2016 roku pierwszym zawodnikiem w historii UFC, który posiadał dwa pasy mistrzowskie jednocześnie. Zdominowanie i znokautowanie Eddie'ego Alvareza (29-5-1NC, 16 KO, 7 SUB) nie tylko zagwarantowało mu tytuł wagi lekkiej, ale było też przepustką do kasowego starcia bokserskiego z Floydem Mayweatherem Jr. Od historycznego zwycięstwa na gali w Nowym Jorku ani razu nie pojawił się w oktagonie!

 

Wiele osób - z czołowymi zawodnikami wagi lekkiej na czele - nawoływało, by Dana White i spółka odebrali mu mistrzowski pas, skoro ten nie garnie się do powrotu. Sternik UFC był jednak cierpliwy, dając swojej największej gwieździe czas na złapanie chęci do treningów oraz podjęcie decyzji. Wydaje się jednak, że jego cierpliwość się wyczerpała - na co też wskazują ostatnie wypowiedzi.

 

- Conor musi szybko podjąć kilka ważnych decyzji. Myślę, że on nie chce walczyć aż do sierpnia. Jeśli będzie czekał do sierpnia albo września, wówczas miną blisko dwa lata od czasu jego walki o pas. Tak nie może się stać. (...) To jego wybór i jego decyzja. Pas musi "pójść w ruch" - powiedział White w rozmowie z serwisem sports.yahoo.com.

 

Za plecami "Notoriousa" czają się przecież tymczasowy mistrz Tony Ferguson (23-3, 10 KO, 8 SUB) oraz niepokonany w zawodowej karierze Khabib Nurmagomedov (25-0, 8 KO, 8 SUB). Obaj zawodnicy zapowiedzieli ostatnio wielką walkę, więc wszystko wskazuje na to, że UFC spróbuje zestawić ich po raz czwarty (wcześniej dwie walki były odwołane z winy Rosjanina, a jedna z winy Amerykanina). Najważniejszym pytaniem było to, czy stawką będzie pas tymczasowy należący do Fergusona, czy też może pas właściwy.

 

Według rosyjskiej agencji TASS, na najbliższej gali UFC 220 w Bostonie - na której Stipe Miocic (17-2, 13 KO, 1 SUB) będzie bronił pasa wagi ciężkiej przeciwko Francisowi N'Gannou (11-1, 7 KO, 4 SUB) - organizacja ma oficjalnie potwierdzić pozbawienie McGregora pasa wagi lekkiej. Tym samym przejdzie on w posiadanie tymczasowego mistrza. Na tej samej gali ma też zostać ogłoszone starcie Fergusona z Nurmagomedovem.

 

Jeśli okaże się to prawdą, to McGregor po raz drugi w karierze zostanie pozbawiony pasa bez walki. Po raz pierwszy przytrafiło mu się to 27 listopada 2016 roku, kiedy to stracił pas wagi piórkowej.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie