Arka Gdynia lepsza od Drutex-Bytovii Bytów w sparingu

W rozegranym w Stężycy (pomorskie) meczu kontrolnym piłkarze występującej w ekstraklasie Arki pokonali pierwszoligową Drutex Bytovię Bytów 3:2 (3:1). W piątek gdynianie wyjadą do Turcji na drugie w przerwie zimowej zgrupowanie.

W konfrontacji z Drutex Bytovią dwie bramki dla Arki zdobył Patryk Kun, a jedną z rzutu karnego Marcus Vinicius. Gole dla drużyny z Bytowa strzelili Orlande Kpassa i Jakub Wilk. Gdynianie wygrali w przerwie zimowej drugi sparing – wcześniej pokonali 2:1 Miedź Legnica. Z kolei bytowianie przegrali wcześniej 1:3 z trzecioligowym GKS Przodkowo.

W niedzielę zawodnicy Arki wrócili z pierwszego zgrupowania z Jarocina, a w piątek wyjadą na drugi obóz do Turcji, gdzie rozegrają kolejne cztery spotkania kontrolne. Do domu podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego wrócą w środę 31 stycznia.