Australian Open: Radwańska - Curenko. Transmisja w Tenis Premium 1

Tenis
Australian Open: Radwańska - Curenko. Transmisja w Tenis Premium 1
fot. PAP

Rozstawiona z numerem "26" Agnieszka Radwańska o godz. 1:00 w nocy ze środy na czwartek czasu warszawskiego zagra z ukraińską tenisistką Łesią Curenko o 3. rundę Australian Open. Transmisja meczu Radwańska - Curenko w Tenis Premium 1.

Mająca za sobą trudny, ze względu na spadek formy i kłopoty zdrowotne, rok Radwańska na otwarcie w Australii pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą 2:6, 6:3, 6:2. 35. na liście WTA krakowianka słabo zaczęła to spotkanie i wyraźnie brakowało jej dynamiki. W drugiej części poruszała się już jednak znacznie lepiej po korcie i zdołała wywalczyć awans do drugiej rundy, tym samym powtarzając wynik sprzed roku. By zdobyć tak potrzebne jej do odbudowy pozycji w światowym tenisie punkty rankingowe podopieczna Tomasza Wiktorowskiego musi teraz wygrać na korcie nr 8 z 43. w rankingu Curenko. Ukrainka również w pierwszej rundzie potrzebowała do zwycięstwa trzech setów.

 

Zawodniczki te zmierzyły się wcześniej raz - pięć lat temu w 1/8 finału imprezy w Brukseli 28-letnia Polka oddała będącej jej rówieśniczką rywalce zaledwie jednego gema.

 

Radwańska po raz 12. z rzędu startuje w Australian Open. Najlepiej wspomina edycję z 2014 roku i sprzed dwóch lat, gdy dotarła do półfinału. Tenisistka z Kijowa bierze udział w tym turnieju po raz ósmy z kolei. Jej największym sukcesem w Wielkim Szlemie jest 1/8 finału US Open 2016, a w Melbourne trzecia runda z 2013 roku.

 

Krakowianka ma w dorobku 20 tytułów wywalczonych w imprezach WTA, Ukrainka - trzy. Pierwszy z tych sukcesów mieszkająca w Kijowie tenisistka odniosła w 2015 roku w Stambule. Wówczas jej finałową rywalką była...Urszula Radwańska, młodsza siostra Agnieszki.

 

Transmisja meczu Radwańska - Curenko w Tenis Premium 1. Początek o godzinie 1:00. Komentuje Tomasz Tomaszewski.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze