Eduardo wróci do gry już za dwa tygodnie?

Piłka nożna
Eduardo wróci do gry już za dwa tygodnie?
fot. CyfraSport

Eduardo da Silva przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykluczyło poważną kontuzję pleców piłkarza Legii. - Liczymy, że przerwa nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie - powiedział doktor Maciej Tabiszewski.

34-latek upadł na murawę już po 15 minutach swojego występu przeciwko Barcelona SC, trzymając się za plecy i po interwencji służb medycznych został sprowadzony z boiska. W pierwszym momencie uraz Chorwata wyglądał bardzo źle, ale już kilkanaście godzin później kibiców Wojskowych nieco uspokoił lekarz pierwszej drużyny mistrza Polski, doktor Maciej Tabiszewski. - Sytuacja mimo, że wygląda na bardzo niebezpieczną i bolesną, nie jest szczególnie niebezpieczna w naszym rozumieniu. Jest nagła poprawa, zawodnik chodzi już sam i normalnie funkcjonuje. Dolegliwości oczywiście ma, dlatego ze względu na jego samopoczucie i dobrą diagnozę, w poniedziałek wykonamy badanie rezonansem magnetycznym, by dokładnie ocenić jego kontuzję.

Zgodnie z zapowiedziami Eduardo przeszedł dodatkowe badanie rezonansem magnetycznym na początku tygodnia. Z informacjami o stanie zdrowia legionisty, klub z ulicy Łazienkowskiej 3 czekał jednak do środowego poranka, kiedy na ten temat ponownie wypowiedział się dr Tabiszewski. - Badanie rezonansem magnetycznym Eduardo wykluczyło poważne, ostre urazy. Silne dolegliwości związane ze stanem zapalnym po urazie mogą przeszkodzić zawodnikowi w pełnym treningu w najbliższym czasie. Liczymy, że przerwa nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie - powiedział doktor.

Piłkarze Legii wciąż przebywają w USA, gdzie biorą udział w zgrupowaniu przed rundą wiosenną Ekstraklasy. Legionistów czeka jeszcze drugie spotkanie w ramach Florida Cup, w którym zmierzą się w nocy z 20 na 21 stycznia z Atletico Nacional Medellin. Do Polski Wojskowi wrócą kilkanaście godzin później, by 23 stycznia wylecieć na kolejne zgrupowanie - tym razem do Benidormu. Tam mają zaplanowane kolejne sparingi - być może już z udziałem Eduardo. Pierwszy w tym roku meczu Ekstraklasy Legia rozegra 9 lutego w Lubinie, a przeciwnikiem będzie miejscowe Zagłębie.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze