Rywalizacja w grupie E Ligi Mistrzów dotychczas układa się po myśli zespołu Andrei Gardiniego. ZAKSA po dwóch meczach ma na koncie komplet zwycięstw i pozostaje liderem swojej grupy. Ostatnie starcie w elitarnych rozgrywkach nie było najłatwiejsze dla naszego zespołu. Mistrzowie Polski rywalizowali z uznawaną za najsilniejszego rywala ekipą z Włoch. W tym meczu nasz zespół wyszedł z opresji, udowadniając, że nawet prowadzenie rywali 2:0 nie jest sytuacją, której nie da się odwrócić.

Podobnie jak w rywalizacji ligowej również w rozgrywkach Ligi Mistrzów ZAKSA wciąż jest niepokonana, co pozwala jej na zajmowanie pozycji lidera, przy dorobku 5 punktów. Podopieczni Andrei Gardiniego czują na plecach oddech wicemistrzów Italii. Do końca fazy grupowej pozostały cztery mecze. Najbliższy rywal naszego zespołu jest teoretycznie najmniej wymagającym zespołem w grupie mistrzów Polski. Noliko Maaseik po porażce z Trento pokonało jednak Arkas Izmir i to Belgowie są na trzecim miejscu w tabeli, wyprzedzając zespół z Turcji.

Spotkanie 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Noliko Maaseik rozegrane zostanie w środę, 17 stycznia. Początek meczu o godz. 20:30, transmisja w Polsacie Sport.