Rakels w Cracovii

Piłka nożna
Rakels w Cracovii
fot. CyfraSport

Deniss Rakels po dwóch latach wraca do Cracovii. Reprezentant Łotwy został wypożyczony do krakowskiego klubu na pół roku z Reading. "Pasy" zapewniły sobie opcję pierwokupu tego piłkarza, który ma pomóc drużynie w walce o utrzymanie się w ekstraklasie.

Urodzony 20 sierpnia 1992 roku Rakels jest dobrze znany na polskich boiskach. W 2011 roku przeszedł z Metalurgsa Lipawa do Zagłębia Lubin. Grał też w GKS-ie Katowice. 15 stycznia 2014 roku trafił do Cracovii i tam miał najbardziej udany okres w swojej karierze. W sumie w barwach "Pasów" rozegrał 61 meczów ligowych, w których zdobył 26 bramek.

 

W styczniu 2016 roku Rakels został sprzedany do występującego w Championship (drugi poziom rozgrywkowy) Reading. Wystąpił w 14 spotkaniach i strzelił 3 gole. Podczas pobytu w Anglii miał problemy zdrowotne i jesienią ubiegłego roku został wypożyczony do Lecha Poznań. Tam nie przebił się do podstawowego skład, zagrał w 11 spotkaniach, głównie jako rezerwowy. Wypożyczenie do Lecha zostało więc skrócone, a Rakels, który może grać na skrzydle i jako napastnik, liczy, że odbuduje swoją formę w Cracovii.

 

Reprezentant Łotwy to drugi zawodnik pozyskany przez "Pasy" w tym oknie transferowym. Wcześniej 2,5-letni kontrakt podpisano z chorwackim skrzydłowym Antonim Culiną, który ostatnio był piłkarzem FC Lugano.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze