Rajd Dakar: Peterhansel wygrał etap, Przygoński szósty

Moto

Francuz Stephane Peterhanshel był najszybszym kierowcą na dziesiątym etapie Rajdu Dakar, z Salty do Belen w Argentynie. Jakub Przygoński zajął szóste miejsce, tracąc do trzynastokrotnego triumfatora imprezy ponad 23 minuty.

Peterhansel dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zmniejszył do 50 minut stratę do prowadzącego Hiszpana Carlosa Sainza. Przygoński wciąż zajmuje szóstą lokatę.

We wtorek nastąpiła zmiana lidera w kategorii motocykli. Prowadzący dotychczas Francuz Adrien Van Beveren na trzy kilometry przed metą uległ ciężkiemu wypadkowi i musiał się wycofać. Według wstępnej diagnozy złamał prawy obojczyk, doznał również urazu klatki piersiowej i grzbietu.

Nowym liderem został zwycięzca odcinka Austriak Matthias Walkner. Najlepszy z Polaków, Maciej Giemza zajął 27. miejsce, a w klasyfikacji generalnej przesunął się z 32. na 29.

W kategorii quadów etap wygrał Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso. Prowadzi zdecydowanie trzeci na mecie Chilijczyk Ignacio Casale.