PZN podjął decyzję w sprawie Ziobry!

Inne
PZN podjął decyzję w sprawie Ziobry!
fot. CyfraSport

Jan Ziobro wywołał prawdziwą burzę w środowisku polskich skoków narciarskich. 26-latek podjął decyzję o zawieszeniu kariery sportowej ze względu na dyskryminację na wielu jej etapach, a całą sprawę postanowił napędzać w mediach społecznościowych. Te bardzo zainteresowały się sprawą, a ta dotknęła nawet dyrektora PZN, Adama Małysza. Związek postanowił wydać oficjalne oświadczenie w sprawie skoczka.

Ziobro o swojej sytuacji wypowiedział się w gorącym okresie, gdy Kamil Stoch wygrywał Turniej Czterech Skoczni. Nasza kadra jest w końcowym etapie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Pjongczang, tymczasem w mediach trwa burza, którą wywołał 26-latek. Skoczek postanowił przedstawić dowody obciążające związek w kontekście jego przygody ze skokami. Ziobro oskarżał pewne osoby, które nie chciały jego sukcesów, dostało się nawet dyrektorowi PZN, Adamowi Małyszowi.

- Panie Adamie, pan jest dyrektorem w PZN. Za coś pan bierze pieniądze. Mam prośbę, by zdradził pan nazwiska osób, które przez te dwa lata próbowały mnie zniszczyć. I niech pan nie straszy, bo wie pan dobrze, że nie powiedziałem jeszcze wszystkiego. I jak zacznę mówić, niektórym zrobi się nieprzyjemnie. Niech pan też nie mówi, że dzwonił do mnie wielokrotnie, bo to ja dzwoniłem.

Małysz postanowił odbić piłeczkę, nawołując Ziobrę do powstrzymania swojej akcji.

- Nie będę więcej brał udziału w jego błazenadzie i wypowiadał się na jego temat w internecie czy za pośrednictwem mediów. Takie załatwianie sprawy uważam za dziecinadę. Jeśli Jan chce ten swój serial emitować, proszę bardzo. Niech puszcza kolejne odcinki. Ale uważam, że to paranoja. Zamiast odstawiać cyrk, niech raz powie wprost, kto go dyskryminuje oraz poniża i utnie te spekulacje. Jeśli nie chce zrobić tego publicznie, niech opowie wszystko komuś, komu ufa, by prawda wyszła na jaw i można było zrobić z tym porządek.

Oficjalny głos postanowił zabrać także sam związek, który nie mógł przejść obok tematu obojętnie. Prezydium PZN z Apoloniuszem Tajnerem na czele wydało oświadczenie na posiedzeniu nr 72:
Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym. Warunków tych, w ocenie sztabu szkoleniowego, zawodnik nie spełniał. W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku. Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nie udzielanie wypowiedzi na ten temat.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze