Konwa: To był dla mnie wyjątkowy start

Inne

81. edycja Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym, okazała się być kolejnym wielkim sukcesem Marka Konwy. W Koziegłowach pod Częstochową już po raz szósty z rzędu wywalczył tytuł mistrza Polski.

Marek Konwa zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB wyprzedził Bartosza Miklera (MLUKS Victoria Jarocin) oraz Patryka Kosteckiego (Domin Sport).

 

81. Mistrzostwa Polski w "przełaju" za mną, dobra organizacja, szybka, kręta i śliska trasa dała chyba każdemu popalić. Dla mnie to wyjątkowy start, ponieważ 5 lat temu także tu w Koziegłowach zdobyłem swoją pierwsza koszulkę Mistrza Polski Elity. Dziś po zaciętej rywalizacji od samego startu z Bartoszem Miklerem obroniłem tytuł szósty raz z rzędu. Lekko nie było, ale doping kibiców i dobre przygotowanie zrobiły swoje. Dziękuje bardzo za pomoc. Cieszę się bardzo, że mogę dalej jeździć na rowerze i cieszyć kolejną koszulka jakby to była ta pierwsza. Gdyby nie sponsorzy raczej nie byłoby to osiągalne, bo nasz sport jest bardzo kosztowny i ciężki! - powiedział Konwa po zwycięstwie.

 

W załączonych materiałach rozmowy z Markiem Konwą i burmistrzem miasta Koziegłowy.

Krystian Natoński, Polsat Sport, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie