MŚ w lotach: Kwalifikacje odwołane! Wiatr pokrzyżował plany organizatorów

Zimowe
MŚ w lotach: Kwalifikacje odwołane! Wiatr pokrzyżował plany organizatorów
fot. PAP/EPA

Zaplanowane na godzinę 16.00 kwalifikacje do konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach narciarskich zostały odwołane. Zbyt silny wiatr przeszkodził w przeprowadzeniu zawodów w niemieckim Oberstdorfie.

W kwalifikacjach miało wziąć udział czterech reprezentantów Polski: Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Piąty z Polaków – Maciej Kot został przed konkursem skreślony przez trenera Stefana Horngachera.

 

Kwalifikacje zaplanowano początkowo na godzinę 16.00. Z powodu zbyt silnego wiatru najpierw opóźniono start o pół godziny, następnie o 45 minut. Ostatecznie jednak organizatorzy zdecydowali się przenieść je na piątek, na godzinę 14.30.

 

W czwartek zdołano przeprowadzić jedynie pierwszą serię treningową. W niej najlepszy rezultat uzyskał Norweg Daniel Andre Tande (223,5 m). Stoch został sklasyfikowany na drugiej pozycji (214,5 m), choć dalej poleciał jeszcze Niemiec Markus Eisenbichler (215 m). Drugą serię próbną odwołano z powodu wiatru.

Konkurs indywidualny MŚ w lotach w Oberstdorfie (cztery serie skoków) zaplanowany został na piątek i sobotę, a drużynowy ma zostać rozegrany w niedzielę.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie