Pjongczang 2018: MSZ przygotowało Interaktywny Poradnik Kibica na igrzyska

Zimowe
Pjongczang 2018: MSZ przygotowało Interaktywny Poradnik Kibica na igrzyska
fot. PAP

Informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, środków komunikacji, warunków wjazdu i pobytu w Republice Korei, numery alarmowe i dane kontaktowe do konsulów i miejscowych służb - zawiera Interaktywny Poradnik Kibica na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, przygotowany przez MSZ.

Zmagania olimpijskie w Pjongczangu potrwają od 9 do 25 lutego.

Przygotowany przez MSZ interaktywny poradnik dostępny jest na stronie www.msz.gov.pl/pjongczang2018.

MSZ podkreśliło w informacji przekazanej w czwartek, że "Poradnik Kibica umożliwia m.in. szybkie połączenie z alarmowymi liniami telefonicznymi oraz sprawne dotarcie do stron internetowych z praktycznymi informacjami na temat bezpieczeństwa, organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, środków komunikacji, warunków wjazdu i pobytu w Republice Korei czy sposobu uzyskania pomocy konsularnej".

Ta interaktywna broszura - podkreśla resort - "którą można łatwo odczytać za pomocą smartfonów zawiera także dane teleadresowe polskich urzędów konsularnych działających w Republice Korei, w tym Mobilnego Punktu Konsularnego otwartego specjalnie na czas trwania Igrzysk".

Specjalny mobilny punkt konsularny zostanie uruchomiony na czas trwania igrzysk - w Poradniku Kibica można znaleźć jego adres, nr telefonu, adres mailowy, podobnie jak dane kontaktowe ambasady w Seulu i Konsulatu Generalnego w Daegu.

W poradniku można znaleźć informacje dotyczące też m.in. procedury imigracyjnej, tego co można, a czego nie można wwozić do Korei, wymiany pieniędzy, kart płatniczych, uruchomienia koreańskiego telefonu, ale także rady dotyczące bezpieczeństwa, m.in. w sprawie starannego przestrzegania reguł dotyczących relacji społecznych i przepisów, które przewidują m.in. bardzo wysokie kary za posiadania, stosowanie i handel narkotykami.

Poradnik zawiera też informacje, w jakich sytuacjach pomoże konsul, a kiedy nie ma on takiej możliwości, a także m.in. jak dojechać do wioski olimpijskiej, czy link do strony podającej prognozę pogody w Korei.

Resort spraw zagranicznych przypomina o możliwości rejestracji pobytu w systemie Odyseusz (system rejestracji podróży pomagający zlokalizować podróżnych z Polski, w razie potrzeby umożliwiający także organizację odpowiedniej pomocy) oraz o zainstalowaniu aplikacji iPolak.

Aktualności i ostrzeżenia są na stronie internetowej ambasady RP w Seulu i na kontach tej placówki na Twitterze i Facebooku.

Pjongczang na gospodarza zimowych igrzysk 2018 został wybrany w lipcu 2011 roku. Decyzja zapadła podczas sesji MKOl w południowoafrykańskim Durbanie. Wcześniej Korea Południowa tylko raz organizowała olimpiadę, letnią - w 1988 roku w Seulu. W igrzyskach olimpijskich weźmie udział ok. 2500 sportowców, którzy będą rywalizować o medale w 102 konkurencjach. Udział zadeklarowało 90 państw, ale dokładna liczba, podobnie jak startujących zawodników, będzie znana dopiero po zakończeniu imprezy.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie