Lechia Gdańsk zremisowała z Karabachem Agdam w sparingu

W rozegranym podczas zgrupowania w Turcji sparingu piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii zremisowali z Karabachem Agdam 1:1 (0:0) . Bramkę dla gdańskiej drużyny zdobył w końcówce spotkania Portugalczyk Flavio Paixao.

W Belek pierwsi do siatki trafili jednak rywale. W 60. minucie gola dla mistrza Azerbejdżanu zdobył były zawodnik Jagiellonii Białystok Hiszpan Dani Quintana i dopiero w 85. minucie do remisu doprowadził Flavio Paixao.

W Lechii nie zagrali lekko kontuzjowany portugalski napastnik Marco Paixao oraz przeziębiony bułgarski pomocnik Simeon Sławczew. Po operacji więzadeł krzyżowych indywidualnie trenuje słowacki skrzydłowy Lukas Haraslin. W zespole z Agdam wystąpili jeszcze dwaj zawodnicy znani z polskich boisk – były obrońca Legii Warszawa Jakub Rzeźniczak i pomocnik Wisły Kraków, Haitańczyk Wilde-Donald Guerrier.

W niedzielę gdańszczanie rozegrają drugi sparing podczas tego zgrupowania – ich rywalem będzie rumuński zespół Universitatea Craiova. W poniedziałek biało-zieloni wrócą do domu, a w czwartek wyjadą na drugi obóz do Kolonii, który potrwa do 29 stycznia.