Manchester City świetnie zareagował na porażkę! Hat-trick Aguero

Manchester City wrócił na ścieżkę zwycięstw! W 24. kolejce gracze Pepa Guardioli pokonali na własnym stadionie Newcastle 3:1, a hat-trickiem popisał się Sergio Aguero.

Manchester City po raz pierwszy w tym sezonie przystępował do meczu ligowego po porażce, stąd też wielu ekspertów zastanawiało się, jak piłkarze Pepa Guardioli zareagują na porażkę z Liverpoolem. Na szczęście hiszpańskiego trenera w składzie znalazł się Sergio Aguero, który w poprzednim starciu na Etihad Stadium z Newcastle United zdobył aż pięć bramek!

Także tym razem Argentyńczyk był głównym aktorem tego widowiska. Strzelanie zaczął w pierwszej połowie, kiedy wykorzystał świetne dośrodkowanie Kevina de Bruyne. Po przerwie pewnie wykorzystał rzut karny, a w samej końcówce skompletował hat-tricka. Przy tym ostatnim trafieniu największe brawa należą się jednak Leroyowi Sane, który w niesamowity sposób zabawił się z obrońcami Newcastle.

Drugi i trzeci gol Aguero został przedzielony bramką Jacoba Murphy'ego, który na kilka minut przywrócił "Srokom" nadzieję na dobry wynik. Kiedy "Obywatele" prowadzili 2:1, to goście mieli kilka niezłych sytuacji i mogli pokusić się o wyrównanie.

Manchester City - Newcastle United 3:1 (1:0)

Bramki: Aguero 34, 63 (rz.k.), 83 - Murphy 67.

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Zinchenko - de Bruyne, Fernandinho, David Silva - Sterling (86 Bernardo Silva), Aguero, Sane (87 Diaz).

Newcastle United: Darlow - Manquillo (66 Yedlin), Lascelles, Clark, Dummett - Shelvey, Hayden, Diame - Murphy, Joselu (76 Gayle), Atsu (64 Perez).

Żółta kartka: Clark.