ME w łyżwiarstwie figurowym: Polacy w czołowej dziesiątce

Zimowe
ME w łyżwiarstwie figurowym: Polacy w czołowej dziesiątce
fot. PAP/EPA.

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 10. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w Moskwie. Polakom nie udało się poprawić lokaty zajmowanej po programie krótkim. Tytuł obronili Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.

Para z Francji zgromadziła 203,16 pkt i wyprzedziła dwa rosyjskie duety Jekaterinę Bobrową i Dmitrija Sołowiewa - 187,13 oraz Aleksandrę Stiepanową i Iwana Bukina - 184,46

Polacy zakończyli rywalizację z dorobkiem 164,48 pkt. Do ósmego miejsca, które zajęli rok temu w czeskiej Ostawie zabrakło im 0,55 pkt. Gdyby liczyć tylko wyniki z programu dowolnego - Polacy uplasowaliby się na 8. pozycji. Na programie krótkim swój udział w mistrzostwach zakończył drugi polski duet Justyna Plutowska i Jeremie Flemin, który zajął 21. lokatę.

Kaliszek i Spodyriew reprezentowała Polskę podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Będą to jedyni "biało-czerwoni", którzy zaprezentują się podczas tej imprezy w łyżwiarstwie figurowym.

Moskiewskie mistrzostwa zakończy popołudniowa rywalizacja solistek w programie dowolnym. Po pierwszej części rywalizacji prowadzi Rosjanka Alina Zagitowa, przed rodaczką Jewgienią Miedwiediewą i Włoszką Caroliną Kostner.

Wyniki par tanecznych:

 1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja) – 203,16 pkt
 2. Jekaterina Bobrowa, Dmitri Sołowiew (Rosja) – 187,13
 3. Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin (Rosja) – 184,86
...
10. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska) – 164,48
21. Justyna Plutowska, Jeremie Flemin (Polska) – 49,91.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie