ME w łyżwiarstwie figurowym: Zagitowa wygrała rywalizację solistek

Zimowe
ME w łyżwiarstwie figurowym: Zagitowa wygrała rywalizację solistek
fot. PAP/EPA.

Solistka Alina Zagitowa zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w Moskwie. Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła rodaczkę Jewgienię Miedwiediewą oraz Włoszkę Carolinę Kostner.

Zagitowa zakończyła rywalizację z dorobkiem 238,24 pkt, druga Miedwiediewa uzyskała 232,86, a trzecia Kostner - 204,25. Elżbieta Gabryszak odpadła po programie krótkim, w którym zajęła 34. lokatę.

Rosjanie zdobyli w Moskwie dziewięć z dwunastu możliwych medali - 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe, wyprzedzając w tabeli Hiszpanię, Francję (po 1 złotym medalu) i Włochy (1 brąz).

Najwyższe miejsce z szóstki reprezentantów Polski występujących w ME zajęła para taneczna Axla Toruń Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy uplasowali się na 10. miejscu. Drugi polski duet w tańcach na lodzie Justyna Plutowska i Jeremie Flemin zakończyli rywalizację na 21. pozycji.

Solista Igor Rezniczenko - 17. po programie krótkim, został ostatecznie sklasyfikowany na 24. miejscu. Wydarzeniem mistrzostw był bez wątpienia szósty z rzędu tytuł Hiszpana Javiera Fernandeza.

Wyniki solistek:

 1. Alina Zagitowa (Rosja) 238,24 pkt
 2. Jewgienia Miedwiediewa (Rosja) 232,86
 3. Carolina Kostner (Włochy) 204,25
...
34. Elżbieta Gabryszak (Polska) 38,00 - odpadła po programie krótkim.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze