Polski bramkarz zadebiutował w Bundeslidze. Pomógł pokonać wicemistrza!

W barwach Freiburga nie wystąpił w sobotę reprezentant Polski Bartosz Kapustka, jednak na boisku zobaczyliśmy innego polskiego zawodnika. W 27. minucie meczu z RB Lipsk kontuzjowanego bramkarza Aleksandra Schwolowa zmuszony był zastąpić Rafał Gikiewicz, dla którego był to debiut w pierwszej Bundeslidze.

Gikiewicz od 2014 roku występuje w Niemczech, jednak razem z Eintrachtem Brunszwik grywał na zapleczu Bundesligi. Z braku miejsca w pierwszym składzie Freiburga w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował dopiero w sobotę, gdy kontuzji doznał podstawowy bramkarz ekipy Polaków, Alexander Schwolow.

W składzie Freiburga zabrakło Bartosza Kapustki, jednak polski bramkarz przyczynił się do pokonania wicemistrza Niemiec, RB Lipsk. W 66. minucie pokonał go reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Timo Werner, jednak później na boisku królowali gospodarze i odwrócili losy meczu. Zaledwie pięć minut później wyrównał Janik Haberer, zaś zwycięstwo dał gol Robina Kocha na kwadrans przed końcem. To już siódmy z rzędu mecz Freiburga bez porażki w lidze.
Wysokie zwycięstwo zanotował Bayer Leverkusen, który rozbił Hoffenheim aż 4:1. Bramką piętą popisał się w tym meczu gwiazdor Aptekarzy, Leon Bailey. Dzięki temu zwycięstwu Bayer przesunął się na pozycję wicelidera Bundesligi. Po trzy punkty dopisały sobie także ekipy Mainz, Borussii Moenchengladbach i Eintrachtu Frankfurt.

Freiburg - RB Lipsk 2:1 (0:0)
Haberer (72'), Koch (76') - Werner (65')

Hoffenheim - Leverkusen 1:4 (0:1)
Szalai (86') - Bailey (43'), Baumgartlinger (51'), Alario (70', 90+3')

Mainz - Stuttgart 3:2 (1:1)