PŚ w biathlonie: Triumf Dahlmeier i odległe miejsce Polki w Anterselvie

Niemka Laura Dahlmeier, która zajęła drugie miejsce w czwartkowym sprincie, wygrała bieg na dochodzenie na 10 km Pucharu Świata w biathlonie we włoskiej Anterselvie. Jedyna Polka w stawce Kamila Żuk uplasowała się na 52. pozycji.

Broniąca Kryształowej Kuli Dahlmeier oddała tylko jeden niecelny strzał i uzyskała 17,3 s przewagi nad Włoszką Dorotheą Wierer i 20,2 s nad Białorusinką Darią Domraczewą. Zwyciężczyni sprintu Norweżka Tiril Eckhoff minęła linię mety czwarta - 1.09,9.

Niemka, która ma w dorobku siedem złotych medali mistrzostw świata, odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i 19. w karierze.

Żuk pomyliła się na strzelnicy aż sześć razy i straciła do Dahlmeier 5.12,7.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Finka Kaisa Makarainen, która zajęła w sobotę piąte miejsce.

W Anterselvie dotychczas nie startowały najlepsze polskie biathlonistki: Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz. W tym czasie trenowały na zgrupowaniu w niemieckim Ruhpolding. Zamiast nich do Włoch pojechały, oprócz Żuk, także Karolina Pitoń, Anna Mąka i Kinga Mitoraj. Żadna z tej trójki nie zakwalifikowała się do sobotnich zawodów.

Nowakowska ma w planie udział w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km.