NBA: Rockets pokonali Warriors w meczu na szczycie

W sobotę w lidze NBA zmierzyły się dwie najlepsze drużyny Konferencji Zachodniej. Górą byli zajmujący drugie miejsce koszykarze Houston Rockets, którzy we własnej hali pokonali broniących tytułu Golden State Warriors 116:108.

Naszpikowane gwiazdami zespoły stworzyły emocjonujące widowisko. Od początku inicjatywa należała do Rockets, którzy w drugiej kwarcie osiągnęli 17-punktowe prowadzenie. "Wojownicy" stratę jednak zniwelowali i niemal przez całą ostatnią część gry wynik oscylował w okolicach remisu.

Kluczowe okazały się trzy ostatnie minuty, w których Warriors nie udało się zdobyć choćby punktu. W tym czasie spudłowali siedem rzutów z gry. Teksańczyków do zwycięstwa poprowadził Chris Paul. 32-letni rozgrywający zdobył 33 punkty i miał 11 zbiórek oraz siedem asyst. 22 pkt i osiem asyst dołożył James Harden.

Wśród pokonanych najlepszy był Kevin Durant - 26 pkt. Słabszy dzień mieli natomiast Stephen Curry i Klay Thompson. Łącznie trafili tylko dziewięć z 31 rzutów z gry. - Prawda jest taka, że nie zasłużyliśmy dziś na zwycięstwo. Graliśmy całkiem słabo, w wielu sytuacjach samemu wyrządzając sobie szkodę. Kiedy stajesz przeciwko tak mocnej drużynie jak Rockets, nie ujdzie ci to na sucho - powiedział trener Warriors Steve Kerr.

Minionej nocy ciekawie było również w Cleveland, gdzie ubiegłoroczni finaliści Cavaliers ulegli Oklahoma City Thunder 124:148. Goście już po pierwszej kwarcie prowadzili różnica 19 punktów, a później ich przewaga wzrosła nawet do 31 pkt.

Praktycznie cała drużyna gości zagrała bardzo dobrze. Paul George zdobył 36 pkt, Russell Westbrook miał 23 pkt, 20 asyst i dziewięć zbiórek, Carmelo Anthony 29 pkt i 10 zbiórek, a Steven Adams 25 pkt i 10 zbiórek. - Nigdy wcześniej nie przydarzył mi się mecz, w którym rywale zdobyli 148 punktów i to nawet kiedy grałem na konsoli. Thunder po prostu robili co chcieli i wszystko im wychodziło - przyznał gwiazdor Cavaliers LeBron James.

Wśród pokonanych najlepszy był Isaiah Thomas - 24 pkt.