PŚ w biathlonie: Fourcade wygrał ostatni bieg przed igrzyskami

Martin Fourcade wygrał bieg ze startu wspólnego na 15 km biathlonowego Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Były to ostatnie zawody z udziałem światowej czołówki przed olimpiadą w Pjongczangu.

Polacy nie zakwalifikowali się do niedzielnych zawodów.

Fourcade wygrał po raz 67. w karierze, a szósty w tym sezonie. Jego najgroźniejszy rywal w walce o siódmą z rzędu Kryształową Kulę Norweg Johannes Thingnes Boe, zwycięzca ośmiu zawodów tej zimy, w niedzielę pomylił się na strzelnicy pięciokrotnie i zajął dopiero szóste miejsce. Francuz spudłował dwa razy.

Na podium stanął za to starszy brat Johannesa - Tarjei Boe. Również pomylił się na strzelnicy dwukrotnie i linię mety minął 2,8 s po zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął inny reprezentant Norwegii Erlend Bjoentegaard - dwa pudła, 5,1 s straty.

Fourcade powiększył przewagę nad Johannesem Boe w klasyfikacji generalnej do 54 punktów. Jest jedynym w stawce biathlonistą, który w dotychczasowych 15 zawodach indywidualnych w tym sezonie za każdym razem stał na podium. Trzeci w cyklu reprezentant Słowenii Jakov Fak ma 367 pkt straty do lidera. Do zdobycia pozostało jeszcze 420.

Następną rundę PŚ zaplanowano na 8-11 marca w fińskim Kontiolahti. Wcześniej, 9-25 lutego, odbędą się igrzyska olimpijskie w Korei Południowej.