PŚ w kombinacji norweskiej: Triumf Norwegów, ósme miejsce Polaków

Reprezentanci Norwegii wygrali we francuskiej miejscowości Chaux-Neuve drużynowe zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Finowie. Polacy uplasowali się na ósmej pozycji.

Po skokach Norwegowie wyprzedzali o minutę i trzy sekundy Finów oraz o 1.37 Francuzów. Polacy zajmowali szóste miejsce ze stratą 2.45.

W sztafecie 4x5 km liderzy swobodnie obronili dużą przewagę. Na mecie wyprzedzili o 13,1 s Niemców oraz o 20,5 Finów. Biało-czerwoni nie utrzymali wysokiej lokaty, ale i tak zostawili za swoimi plecami Estończyków, Rosjan oraz Amerykanów.

Był to drugi start Polaków w tej konkurencji w zawodach Pucharu Świata. Na inaugurację sezonu w Lillehammer zajęli ósmą pozycję.