Puchar EHF: Porażka GTPR Gdynia

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały na wyjeździe z duńskim zespołem Viborg HK 24:27 (11:15) w trzecim meczu grupy C Pucharu EHF. W drugim niedzielnym spotkaniu prowadzący w grupie turecki Kastamonu Belediyesi GSK podejmie Byasen Handball Elite z Norwegii.

Piłkarki ręczne GTPR przegrały na wyjeździe 24:27 (11:15) z Viborg HK i praktycznie straciły szansę na wyjście z grupy C Pucharu EHF. Gdynianki poniosły trzecią kolejną porażkę w tych rozgrywkach.

W konfrontacji z mistrzyniami Polski duński zespół, który legitymował się bilansem zwycięstwa i porażki, przystępował w roli faworyta, ale ta wygrana wcale nie przyszła mu łatwo. Przez większą cześć pierwszej połowy gospodynie prowadziły co najwyżej różnicą dwóch trafień (w 24. minucie było 10:8 dla Viborg) i dopiero dzięki skutecznej końcówce zeszły na przerwę przy stanie 15:11.

W drugiej odsłonie gdynianki nie zrezygnowały z walki o zwycięstwo. W 55. minucie podopieczne trenera Giennadija Kamielina przegrywały tylko 22:23, jednak ostatnie minuty ponownie należały do rywalek.

W ekipie GTPR bardzo skutecznie zagrała Patricia Machado-Matieli. W Danii brazylijska rozgrywająca zdobyła dziewięć bramek, podczas kiedy w dwóch poprzednich pucharowych spotkaniach zapisała na swoim koncie tylko trzy trafienia. W kolejnym meczu w niedzielę 28 stycznia mistrzynie Polski zmierzą się z Viborg HK we własnej hali.

Viborg HK – GTPR Gdynia 27:24 (15:11)

GTPR Gdynia: Weronika Kordowiecka, Oliwia Kamińska – Patricia Machado-Matieli 9, Joanna Kozłowska 5, Aleksandra Zych 3, Katarzyna Janiszewska 2, Magdalena Stanulewicz 1, Paulina Uścinowicz 1, Joanna Szarawaga 1, Natalia Kowalczyk 1, Jagoda Błaszkowska 1, Marta Śliwińska 0, Kinga Gutkowska 0, Alicja Pękala 0.
Najwięcej bramek dla Viborg HK: Stine Nielsen 6, Kristina Joergensen 5 oraz Ann Grete Norgaard Osterballe i Sanne Van Olphen po 4.