Skromne Napoli. Zieliński nie zachwycił

SSC Napoli wygrało na wyjeździe z Atalantą 1:0 po trafieniu Driesa Mertensa. 86 minut w barwach klubu spod Wezuwiusza rozegrał Piotr Zieliński. Napoli dzięki trzem punktom pozostanie liderem Serie A.

Atalanta i Napoli rozpoczynały 21. kolejkę spotkań w Serie A w niedzielne południe i wczesna pora spotkania wpłynęła chyba na postawę obu drużyn. Piłkarze wyglądali na wciąż nierozbudzonych, a mecz momentami był wręcz usypiający. Do przerwy nie padły żadne bramki, a zarówno goście jak i gospodarze nie oddali celnego strzału na bramkę rywala.

W drugiej połowie było już nieco lepiej, a po dwudziestu minutach tej części gry neapolitańczycy wyszli na prowadzenie po trafieniu Driesa Mertensa. Belg wykorzystał prostopadłe podania od Jose Callejona i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował Cristante, którego strzał kapitalnie obronił Pepe Reina.

W końcówce goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale gol Marka Hamsika nie został uznany przez sędziego. Chwilę wcześniej boisko opuścił Zieliński, który był jednak kompletnie niewidoczny w przekroju całego spotkania. Tym samym Napoli odniosło skromne, ale cenne zwycięstwo 1:0. Przewaga nad Juventusem, który swoje spotkanie rozegra w poniedziałek znowu wynosi cztery punkty.

Atalanta - Napoli 0:1 (0:0)
Bramka: Mertens 65