Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi gospodarzy (4:1, 8:3). Dzięki skutecznej grze Rafała Buszka i Maurice Torresa utrzymywali dystans w środkowej części seta (13:7). Od stanu 15:10 oglądaliśmy przebudzenie siatkarzy z Rzeszowa, którzy złapali kontakt z rywalami po serii bloków (15:14), a następnie wyrównali stan seta po ataku Aleksandra Śliwki (17:17). W kluczowych momentach siatkarze Asseco Resovii popełnili jednak kilka błędów. Po jednym z nich – przestrzelonym ataku Jakuba Jarosza – gospodarze mieli piłkę setową (24:20), a partię zamknął skuteczny atak Buszka (25:21).

Druga odsłona długo miała wyrównany przebieg (6:6, 12:12, 15:15). Przyjezdni zbudowali przewagę po dwóch akcjach skończonych przez Thibault Rossarda (16:19). Kędzierzynianie gonili wynik, ale tym razem to oni popełniali błędy w kluczowych momentach. Dwie pomyłki Torresa w ataku przybliżyły gości do zwycięstwa (20:23), a błąd Buszka w polu zagrywki dał piłkę setową (21:24). Wynik tej partii na 22:25 ustalił Jarosz.

Set numer trzy od początku toczył się przy przewadze siatkarzy z Rzeszowa, którzy wykorzystywali kłopoty na przyjęciu w ekipie rywali. W środkowej części gra się wyrównała (12:12, 16:16), a po kolejnych akcjach wydawało się, że ZAKSA opanowała sytuację, uzyskała przewagę – po skutecznym ataku Mateusza Bieńka było 20:18. Rzeszowianie nie rezygnowali jednak: gdy Łukasz Perłowski zaskoczył zagrywką przyjmujących gospodarzy, przyjezdni wyrównali stan seta (21:21). Inicjatywa przechodziła z rąk do rąk: najpierw to goście mieli piłkę setową po ataku Jarosza (22:24), a po chwili kędzierzynianie doprowadzili do rywalizacji na przewagi, po asie serwisowym Łukasza Wiśniewskiego (24:24). W niej zobaczyliśmy trzy pomyłki w polu zagrywki i skuteczną kontrę Śliwki, która przechyliła szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Andrzeja Kowala (25:27).

Czwartą partię lepiej rozpoczęli goście (6:8), nadal punktowali Śliwka i Jarosz, a słabiej dysponowani siatkarze ZAKSY długo nie byli w stanie odzyskać inicjatywy. Zdołali wyrównać dopiero przy stanie 18:18, gdy Wiśniewski zablokował Dawida Dryję. Goście znów jednak odskoczyli na dwa oczka, po autowym ataku Sama Deroo i punktowej zagrywce Rossarda (19:22). ZAKSA znalazła się pod ścianą, trener Andrea Gardini dwukrotnie poprosił o przerwę. Śliwka obijając blok rywali dał swej drużynie piłkę meczową (22:24), a po chwili zakończył to spotkanie.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, po serii siedemnastu zwycięstw, przegrali pierwsze spotkanie w obecnym sezonie PlusLigi. Co więcej – w starciu z ekipą z Rzeszowa nie zdobyli nawet punktu. Mistrzowie Polski wciąż jednak wyraźnie przewodzą w tabeli ekstraklasy. Mają 49 punktów na koncie i o dziewięć oczek wyprzedzają drugą w tabeli PGE Skrę, która również przegrała swe spotkanie w 18. kolejce – 2:3 z Jastrzębskim Węglem.

Goście mieli wyraźną przewagę w ataku (48–62), lepiej też punktowali blokiem (6–8); kędzierzynianie zdobyli więcej punktów bezpośrednio z zagrywki (5–2), popełnili też mniej błędów od rywali. Najlepiej punktowali: Rafał Buszek (17), Maurice Torres (13), Łukasz Wiśniewski (11) – ZAKSA; Jakub Jarosz (22), Aleksander Śliwka (19), Thibault Rossard (19) – Asseco Resovia. MVP: Aleksander Śliwka.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia 1:3 (25:21, 22:25, 25:27, 22:25)

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura

Asseco Resovia: Jakub Jarosz, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka, Lukas Tichacek – Mateusz Masłowski (libero) oraz Dominik Depowski, Dawid Dryja, Łukasz Perłowski, Jochen Schoeps

Pozostałe mecze 18. kolejki PlusLigi:

2018-01-18: Dafi Społem Kielce – Cuprum Lubin 2:3 (25:23,20:25, 22:25, 25:19, 14:16)

2018-01-19: Espadon Szczecin – Cerrad Czarni Radom 2:3 (17:25, 15:25, 25:20, 27:25, 13:15)
2018-01-19: GKS Katowice – ONICO Warszawa 1:3 (25:17, 21:25, 21:25, 23:25)
2018-01-20: BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 15:25)
2018-01-20: MKS Będzin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:23)
2018-01-21: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 16:25, 25:18, 21:25, 10:15)
2018-01-22: Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie (18.00; transmisja – Polsat Sport).