Beckham zakłada własny klub. Już wydał na niego fortunę!

Piłka nożna
Beckham zakłada własny klub. Już wydał na niego fortunę!
fot. PAP

Marzenie byłego reprezentanta Anglii jest coraz bliżej spełnienia się. David Beckham wziął 20 milionów funtów pożyczki, na wykup ziemi pod budowę stadionu, który będzie mógł pomieścić 25 tysięcy kibiców.

Beckham jest właścicielem spółek "Miami Beckham United" oraz "Beckham Brand Limited".

Swoje plany 42-latek ogłosił już trzy lata temu, ale miał problem ze znalezieniem ziemi pod budowę stadionu. Beckham chce, żeby drużyna, którą stworzy dostała pozwolenie na grę, w najwyżej klasie rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych - MLS.

Dotychczas nie ogłoszono jeszcze oficjalnej nazwy klubu, jednakże grupa właścicieli, nawiązując do tego tematu w prezentacjach, używała terminów - "Miami Vice" i "Miami Current".

Podobno Beckham zastanawia się również nad nazwą "Miami United", która oddałaby hołd klubowi, którego jest wychowankiem - Manchesterowi United. Jednak byłoby to nieco problematyczne, gdyż w Miami istnieje już zespół o takiej nazwie.

W 2016 roku kibice wzięli udział w głosowaniu, w którym można było wybrać jeden z pięciu terminów. Największą popularnością cieszyły się nazwy International Miami oraz Inter Miami. Pozostałe to Athletic Miami, Athletic Club Miami i AC Miami.

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze