KSW 42: Jurkowski poznał rywala! Będzie rewanż

Sporty walki

Łukasz Jurkowski (16-10, 4 KO, 6 SUB) wie już, z kim zmierzy się na gali KSW 42 w Łodzi. Jego rywalem będzie dobrze znany polskiej publiczności Martin Zawada (27-14-1, 17 KO, 5 SUB), z którym "Juras" walczył w 2006 roku na jednej z pierwszych gal KSW.

Jurkowski po ponad sześciu latach przerwy od zawodowych startów wrócił do MMA na galę KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym. Po bardzo zaciętym boju pokonał niejednogłośnie na punkty Rameau Sokoudjou i z optymizmem patrzył na kolejne wyzwania. W grudniu zeszłego roku ogłoszono, że jeden z najbardziej popularnych zawodników w Polsce wystąpi podczas marcowej gali w łódzkiej Atlas Arenie.

 

W końcu wiemy też, kto będzie jego przeciwnikiem. Włodarze KSW postawili na dobrze znanego w naszym kraju Martina Zawadę, który w przeszłości bił się już z Jurkowskim. Do ich pierwszego starcia doszło na KSW 6 w 2006 roku i to właśnie "King Kong" wygrał jednogłośnie na punkty po dwóch rundach. Od tego czasu na pewno zmieniło się sporo.

 

Zawada ostatnią walkę stoczył w styczniu 2017 roku dla organizacji German MMA Championship, nokautując w drugiej rundzie Andreasa Kraniotakesa (18-12-1, 8 KO, 9 SUB).

 

Na KSW 42 w Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Mateusz Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem.

Skrót walki Jurkowski - Sokoudjou w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze