Skład reprezentacji Polski na biathlonowe ME w Ridnaun

Inne
Skład reprezentacji Polski na biathlonowe ME w Ridnaun
fot. Polski Związek Biathlonu

Już w środę 24 stycznia rozpoczną się biathlonowe Mistrzostwa Europy 2018. Impreza, która w ubiegłym roku gościła w Dusznikach-Zdroju, tym razem odbędzie się we włoskim Ridnaun. W zawodach wystartuje ośmioro reprezentantów Polski.

Trener Nikołaj Panitkin zdecydował się zabrać do Ridnaun wszystkich pięciu swoich podopiecznych. W Mistrzostwach Europy wystartują Grzegorz Guzik, Tomasz Jakieła, Mateusz Janik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek. W rywalizacji pań na starcie pojawią się Anna Mąka, Kinga Mitoraj i Karolina Pitoń. Niewykluczone jednak, że w biegu sprinterskim udział weźmie jedna lub dwie zawodniczki przebywające na zgrupowaniu kadry olimpijskiej w Ruhpolding.

Opiekę trenerską zapewnią Nikołaj Panitkin oraz Adam Kołodziejczyk. Fizjoterapeutą podczas pobytu w Ridnaun będzie Karol Jakubiec, natomiast za przygotowanie nart odpowiedzialny będzie zespół w składzie: Przemysław Badacz, Mariusz Wtorek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Aliaksei Yaskevich.

Program zawodów wygląda bliźniaczo jak rok temu w Dusznikach-Zdroju. W środę rozegrane zostaną biegi długie, w piątek i sobotę sprinty oraz biegi pościgowe, natomiast niedziela upłynie pod znakiem sztafet mieszanych.

Przed rokiem Polska za sprawą Krystyny i Grzegorza Guzików wywalczyła brązowy medal w supermikście. Łącznie reprezentanci naszego kraju na Mistrzostwach Europy wywalczyli 32 medale - 11 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych.

RM, Polski Związek Biathlonu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze