Van Persie trafił na De Kuip na zasadzie wolnego transferu. Holenderski napastnik ostatnio reprezentował barwy Fenerbahce Stambuł. W tym sezonie rozegrał jedynie cztery spotkania, spędzając na boisku 199 minut, dlatego Turcy bez wahania przystali na rozwiązanie jego kontraktu.

 

34-latek będzie walczył o miejsce w składzie z Nicolaiem Joergensenem, Michielem Kramerem i młodym Dylanem Vente. Trener Giovanni van Bronckhorst, który zna się ze swoim nowym podopiecznym jeszcze z boiska, bardzo liczy na jego umiejętności i doświadczenie. W tym momencie najlepszym snajperem drużyny jest skrzydłowy Steven Berghuis, mający 11 goli na swoim koncie.

 

- Zawsze powtarzaliśmy, że Robin jest mile widziany w naszym klubie. Jesteśmy zachwyceni, że dołączył do składu. To wspaniałe, że po tym, jak wrócili Dirk Kuyt i Giovanni van Bronckhorst, do klubu zawitała kolejna ikona - stwierdził dyrektor techniczny Martin van Geel.

 

 

Van Persie występował w Feyenoordzie Rotterdam w latach 1999-2004. Później zakładał koszulkę Arsenalu, Manchesteru United i Fenerbahce Stambuł. W reprezentacji Holandii rozegrał 102 mecze, w których strzelił 50 goli.