Libero Zenitu przesunięty do ataku! "Mój pierwszy punkt to pomysł Leona"

Siatkówka
Libero Zenitu przesunięty do ataku! "Mój pierwszy punkt to pomysł Leona"
fot. CyfraSport

Zenit Kazań ma w tym sezonie wreszcie godnego rywala w walce o mistrzostwo Rosji. Wilfredo Leon i spółka co prawda przegrali w tym sezonie dwa spotkania, jednak wciąż są bezwzględnym hegemonem na rodzimych parkietach. Ten fakt potwierdzili w 20. kolejce, gdy pewni zwycięstwa nad Kuzbassem Kemerovo przesunęli... libero Aleksieja Werbowa do ataku!

Zenit zdążył już przyzwyczaić wszystkich kibiców siatkówki do dominacji na rosyjskich parkietach. Mimo chwilowej zadyszki w tym sezonie oraz depczącego po piętach Biełogorie Biełgorod wciąż to mistrz Rosji rozdaje karty w Superlidze. Lider potwierdził swoją dominację w niedzielę na zakończenie 20. kolejki gier, gdy pewnie wygrał czwartą partię i cały mecz z Kuzbassem Kemerovo.
 
Przy wysokim prowadzeniu koszulkę zmienił mierzący zaledwie 1,83 m libero Aleksiej Werbow, który został przez trenera Władimira Aleknę przesunięty na lewe skrzydło.
 
 
 
 
Wilfredo Leon poprosił trenera, by ten przesunął mnie do linii ataku w korzystnym dla nas momencie. To był interesujący pomysł, więc na niego przystałem. Moje serce zaczęło bić szybciej, nie mogłem powstrzymać adrenaliny: dostałem piłkę na lewe skrzydło podczas długiej wymiany i ją skończyłem! Zdobywałem już w swojej karierze punkty, jednak jako libero były one kwalifikowane jako błędy rywali. Ten był dla mnie wyjątkowy, bo zdobyłem go atakiem! To dla mnie historyczny moment!
Powiedział o swoim pierwszym punkcie 35-letni Werbow, który namówiony przez Leona wcielił się w rolę przyjmującego w samej końcówce wygranego spotkania.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie