Nowy obrońca w składzie Wisły Kraków

Piłka nożna
Nowy obrońca w składzie Wisły Kraków
fot. PAP

Prawy obrońca Matej Palcic został nowym piłkarzem Wisły – poinformował krakowski klub. Słoweniec niebawem ma dołączyć do zespołu, który do wiosennych spotkań ekstraklasy przygotowuje się na obozie w Hiszpanii.

Palcic przechodzi do Wisły jako wolny zawodnik, gdyż wcześniej rozwiązał kontrakt ze swoim poprzednim klubem NK Maribor. Z "Białą Gwiazdą" związał się umową ważną do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. Ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie.

24-letni Palcic jest wychowankiem FC Koper. W styczniu 2016 roku przeszedł do NK Mribor i z tym zespołem wywalczył w poprzednim sezonie mistrzostwo Słowenii i awans do Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach nie dostał jednak okazji występu w żadnym meczu. Jesienią był głównie rezerwowym i dlatego dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Łącznie w słoweńskiej lidze rozegrał 120 spotkań, w których zdobył osiem bramek.

Palcic ma na swoim koncie jeden mecz w pierwszej reprezentacji swego kraju i będzie czwartym Słoweńcem w Wiśle. W przeszłości barwy "Białej Gwiazdy" reprezentowali Andraz Kirm, Denis Popovic i Boban Jovic.

To drugi piłkarz pozyskany przez Wisłę w tym oknie transferowym. Wcześniej kontrakt podpisał serbski pomocnik Nikola Mitrovic z FK Napredak Krusevac.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze