Palcic przechodzi do Wisły jako wolny zawodnik, gdyż wcześniej rozwiązał kontrakt ze swoim poprzednim klubem NK Maribor. Z "Białą Gwiazdą" związał się umową ważną do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. Ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie.

24-letni Palcic jest wychowankiem FC Koper. W styczniu 2016 roku przeszedł do NK Mribor i z tym zespołem wywalczył w poprzednim sezonie mistrzostwo Słowenii i awans do Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach nie dostał jednak okazji występu w żadnym meczu. Jesienią był głównie rezerwowym i dlatego dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Łącznie w słoweńskiej lidze rozegrał 120 spotkań, w których zdobył osiem bramek.

Palcic ma na swoim koncie jeden mecz w pierwszej reprezentacji swego kraju i będzie czwartym Słoweńcem w Wiśle. W przeszłości barwy "Białej Gwiazdy" reprezentowali Andraz Kirm, Denis Popovic i Boban Jovic.

To drugi piłkarz pozyskany przez Wisłę w tym oknie transferowym. Wcześniej kontrakt podpisał serbski pomocnik Nikola Mitrovic z FK Napredak Krusevac.