Pjongczang 2018: Polska wśród najlepszych. Liczba skoczków zatwierdzona

Zimowe
Pjongczang 2018: Polska wśród najlepszych. Liczba skoczków zatwierdzona
fot. PAP

Już za kilkanaście dni reprezentacja Polski wybierze się na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Do Korei Południowej Stefan Horngacher może zabrać pięciu skoczków, co jest maksymalną kwotą przydzieloną przez FIS.

Do Pjongczangu wybierze się 100 skoczków, z czego 65 mężczyzn. Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS opublikowała oficjalny podział miejsc olimpijskich dla reprezentacji narodowych, a Polska znalazła się w gronie zespołów upoważnionych do zabrania 5-osobowej reprezentacji. W kwalifikacjach do zawodów indywidualnych te reprezentacje będą musiały jednak zrezygnować z jednego z zawodników.
 
Wśród reprezentacji, które otrzymały maksymalny limit pięciu skoczków obok Polski znalazły się także: Austria, Czechy, Finlandia, Niemcy, Norwegia, Japonia, Słowenia oraz Rosja.
 
Na olimpijskich skoczniach w Pjongczang znajdą się także reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Włoch, Szwajcarii (po 4 zawodników), Francji (2 zawodników), Bułgarii, Estonii, Kanady, Korei Południowej, Kazachstanu i Turcji (po jednym skoczku). Dla ostatniej federacji będzie to olimpijski debiut.
 
Reprezentacja Polski złożona zostanie z pięciu najwyżej sklasyfikowanych w Pucharze Świata polskich skoczków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Stefana Huli i Macieja Kota.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze