Pół miliona dolarów do podziału! PGE VIVE zagra z Barceloną

Piłka ręczna
Pół miliona dolarów do podziału! PGE VIVE zagra z Barceloną
fot. PAP

Za udział w tym meczu obie drużyny otrzymają do podziału 500 tysięcy dolarów! Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zagrają z hiszpańską Barceloną 21 grudnia w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach cyklu 500 Super Final Handball.

Projektowi 500 Super Final Handball patronuje Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). Jego celem jest promocja sportu, a szczególnie piłki ręcznej, wśród dzieci i młodzieży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co roku przez najbliższych pięć lat w kompleksie sportowym Dubai World Trade Centre walczyć będą dwie drużyny.

Do udziału w pierwszej edycji organizatorzy zaprosili mistrzów Polski i Hiszpanii. Za udział w grudniowym spotkaniu obie drużyny otrzymają do podziału 500 tys. dolarów – 300 tys. dla zwycięskiego zespołu i 200 tys. dla pokonanego. Zwycięzca rywalizacji w przyszłym roku zagra z węgierskim Telekomem Veszprem.

We wtorek w Dubaju odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli piłkarze ręczni VIVE Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski, trener Tałant Dujszebajew oraz prezes klubu Bertus Servaas.

„Czujemy się zaszczyceni, że możemy wziąć udział w premierowym meczu tego projektu. Chcielibyśmy zagrać tutaj również w przyszłym roku. Nie będzie to jednak łatwe, bo Barcelony przedstawiać nie trzeba. To utytułowana drużyna, z wielkimi nazwiskami. Myślę, że to będzie ciekawy i pasjonujący mecz do samego końca” – powiedział rozgrywający PGE VIVE Krzysztof Lijewski, cytowany przez oficjalną stronę internetową kieleckiego klubu.

Jurecki zapewnił, że jego drużyna podejdzie do tego spotkania z pełnym zaangażowaniem. „Zagramy dla dzieci, a one chcą oglądać w akcji najlepszych. Obie drużyny od wielu lat występują w Lidze Mistrzów i znają się doskonale. Raz wygrywaliśmy my, raz oni. Jedno jest pewne: to będzie emocjonujący pojedynek” – podkreślił popularny „Dzidziuś”.

Tałant Dujszebajew dziękował organizatorom i ministerstwu sportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za zaproszenie do udziału w grudniowym meczu. „Spotkanie ma na celu promocję tej dyscypliny sportu w tym kraju. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać piłkę ręczną nie tylko w Europie. Zapraszamy do Dubaju – piękne miasto, super atmosfera, grudniowe spotkanie zapowiada się pasjonująco” – dodał szkoleniowiec mistrzów Polski, a prezes Bertus Servaas już teraz zaprosił polskich kibiców na grudniową konfrontację z mistrzem Hiszpanii.

„Wasz doping będzie nam bardzo potrzebny. Chcemy wygrać ten mecz i w przyszłym roku przyjechać tu ponownie” – zapowiedział sternik VIVE.

Mecze w Dubaju mają mieć wyjątkową oprawę medialną, a pojedynkom towarzyszyć będą liczne atrakcje. Już teraz wiadomo, że zespół, który wygra 500 Super Final Handball trzy razy z rzędu otrzyma dodatkową nagrodę w wysokości 300 tys. dolarów. Jedną z twarzy projektu jest jeden z najwybitniejszych zawodników w historii francuskiej piłki ręcznej Bertrand Gille.

Mecz PGE VIVE Kielce – FC Barcelona rozegrany zostanie 21 grudnia w Dubaju.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze