Szczęsny zapisał się w historii Juventusu! Pobił Buffona i Zoffa

Piłka nożna
Szczęsny zapisał się w historii Juventusu! Pobił Buffona i Zoffa
fot. PAP

Wojciech Szczęsny w poniedziałkowy wieczór zachował swoje dziesiąte czyste konto w barwach Juventusu, przechodząc tym samym do historii klubu. Aby to osiągnąć, Polak potrzebował zaledwie 14 spotkań w barwach Starej Damy! Jak wypadł na tle legendarnych Gianluigiego Buffona i Dino Zoffa?

Dino Zoff bronił barw Juve w latach 1972-1983 i rozegrał w jego barwach 379 spotkań. Jeszcze więcej ma na swoim koncie wciąż aktywny Gianluigi Buffon, który od 2001 roku zagrał w bluzie Starej Damy 638 meczów. Obaj są legendami klubu, jednak zaledwie po pół roku obecności w Turynie rekordzistą został Wojciech Szczęsny.
 
Polak wystąpił w nowym klubie 14-krotnie i w poniedziałek zachował swoje dziesiąte czyste konto. To najlepszy wynik w historii bramkarzy Starej Damy: nawet legendom nie udało się to tak szybko. Dla porównania - Zoff zachował dziesiąte czyste konto w dziewiętnastym spotkaniu, Buffon zaś - w dwudziestym drugim. Wyróżnione zostały także wyniki Angelo Peruzziego (20) czy Gianpiero Combiego (26), który reprezentował klub w latach 30-stych.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze