UFC: Cormier podał datę zakończenia kariery!

Sporty walki

Na gali UFC 220 mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier (20-1-1 NC, 9 KO, 4 sub) dał imponujący występ pokonując już w drugiej rundzie pretendenta Volkana Oezdemira (15-2, 11 KO, 1 sub). 38-latek ma jednak precyzyjny plan na schyłek bogatej kariery, którą planuje zakończyć już w przyszłym roku!

"DC" jest jedną z twarzy organizacji UFC i dzierży pas wagi półciężkiej po pokonaniu Volkana Oezdemira na gali z numerkiem 220. Po odważnym początku w wykonaniu pretendenta później to Cormier kontrolował walkę w parterze i nie dał rywalowi najmniejszych szans na ucieczkę, kończąc pojedynek w Bostonie nokautem technicznym już w drugiej rundzie.
 
38-latek w swojej karierze przegrywał tylko z Jonem Jonesem (22-1-1 NC, 9 KO, 6 sub) i jest jednym z najlepszych zawodników UFC, jednak jego przygoda z organizacją nie będzie trwała wiecznie. Podczas audycji The MMA Hour Cormier zdradził swój plan przejścia na emeryturę.
 
- Skończę karierę dokładnie 20 marca 2019 roku. Mam zamiar pożegnać się ze sportem dokładnie w dniu 40-stych urodzin. Nie zamierzam później wracać. Nie będę się migał od emerytury twierdząc, że powrócę jak dostanę odpowiednią walkę. To będzie bezwzględny koniec. Nie zamierzam angażować się w MMA jako 40-latek. Wiele razy mówiłem, że przeżyłem w tym sporcie fantastyczne chwile. Kocham każdy moment mojej kariery. Byłem w centrum sportowego świata i dla mojej rodziny to był naprawdę długi okres. Chcę, by w centrum znalazły się moje dzieci.
 
Transmisje UFC na sportowych antenach Polsatu. Gala JACARE - BRUNSON 2 już w nocy z soboty na niedzielę od 4.00 w Polsacie Sport!
 
W załączonym materiale wideo najlepsze momenty walki Cormier - Oezdemir z gali UFC 220.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie