Będzie wielki bojkot Rosjan na IO w Pjongczang?

Zimowe
Będzie wielki bojkot Rosjan na IO w Pjongczang?
fot. PAP

Reprezentacja Rosji może w ogóle nie wystąpić na zbliżających się zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Federacja Sbornej myśli o zbojkotowaniu imprezy po tym jak 111 z 500 rosyjskich sportowców nie zostało zaproszonych przez MKOL ze względu na aferę dopingową.

Rosyjscy sportowcy mogą jedynie wystąpić na zbliżających się Igrzyskach pod flagą olimpijską i pod nazwą „Sportowcy olimpijscy z Rosji”, dodatkowo bez możliwości odgrywania hymnu państwowego w trakcie ceremonii wręczania medali. To wynik afery dopingowej podczas poprzednich Igrzysk w Soczi cztery lata temu.

Igrzyska w Korei Południowej rozpoczną się 9 lutego. Co chwila pojawiają się informacje o tym, że część Rosjan nie wystartuje w zmaganiach. Federacja rosyjska mocno zastanawia się nad całkowitym wycofaniem się i zbojkotowaniem tej imprezy, tym bardziej, że część rosyjskich sportowców ma zostać ukarana dożywotnio zakazem startów na Igrzyskach. Zarówna Federacja jak i władze polityczne w Rosji nie chcą pogodzić się z takim werdyktem i analizują wszystkie możliwe scenariusze z całkowitą rezygnacją z zimowego turnieju włącznie.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze