Ibrahimovic zwieńczył swoje dzieło. Imponujący tatuaż Szweda

Piłka nożna
Ibrahimovic zwieńczył swoje dzieło. Imponujący tatuaż Szweda
fot. PAP/PA

Zlatan Ibrahimovic wreszcie może pochwalić się swoim tatuażem na plecach w pełnej krasie. Szwed opublikował zdjęcie na Instagramie na którym demonstruje swoje „arcydzieło”. Tatuaż składa się z serii ukrytych znaków, które symbolizują walkę z niebezpieczeństwem, chorobami i cierpieniem.

Co dokładnie prezentuje tatuaż Ibry? Na pierwszym planie widoczny jest ryczący lew. Na jego nosie znajduje się symbol buddystów związany z kulturą tajską zwaną „Five Deva Faces Yantra”, która chroni przed zagrożeniem i chorobami. Prawdopodobnie w ten sposób Szwed chce uciec od przykrej kontuzji kolana, która przytrafiła mu się w poprzednim roku. Na górze widoczne są orle skrzydła oznaczające siłę i odwagę, a więc cechy charaktery, których nigdy nie brakowało Zlatanowi. Po lewej stronie można zauważyć człowieka witruwiańskiego Leonarda Da Vinci, synonimu doskonałości. Po prawej stronie kolejny symbol buddystów prezentujący cierpienie.

 

Symbolika tatuaży Szweda ma na celu odtworzenie pewnych wydarzeń w jego życiu. Każdy obraz ma ukryte znaczenie. W 2015 roku Ibrahimovic wytatuował sobie imiona pięćdziesięciu osób głodujących, aby walczyć z problemem głodu na świecie. Podobnie jak trzy lata temu, „dzieło sztuki” na plecach piłkarza Manchesteru United ma przypominać pewne wydarzenia.

 

 

Finest Art @niki23gtr

Post udostępniony przez IAmZlatan (@iamzlatanibrahimovic) Sty 21, 2018 o 11:32 PST

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze