Liga Narodów: Wyniki losowania! Polska zagra z mistrzami

Piłka nożna

Za nami historyczne losowanie fazy grupowej Ligi Narodów UEFA! W pierwszej edycji tej imprezy dojdzie do wielu fascynujących pojedynków. Reprezentacja Polski zmierzy się w Dywizji A w grupie 3. Zagra tam z mistrzami Europy - Portugalczykami oraz z Włochami.

Biało-Czerwoni przed losowaniem znaleźli się w pierwszej dywizji (A), w trzecim koszyku razem z Islandią, Chorwacją i Holandią. To oznaczało, że trafią na potęgi! Tak też się stało. Polacy zmierzą się z mistrzami Europy - Portugalczykami oraz z Włochami. Podopieczni Adama Nawałki staną więc przed szansą rewanżu za ćwierćfinał Euro 2016.

 

W każdej z dywizji powstały cztery grupy, złożone z trzech lub czterech zespołów, aby każda reprezentacja mogła rozegrać po cztery lub sześć meczów (systemem mecz i rewanż). W przypadku dywizji A grupy składają się z trzech zespołów.

 

Faza grupowa zostanie rozegrana od września do listopada 2018. Zwycięzcy grup dywizji A awansują do Final Four, zaplanowany na czerwiec 2019 roku.

 

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

 

Liga Narodów jest też szansą wywalczenia kwalifikacji na Euro 2020 dla tych, którym nie uda się awansować w tradycyjnych eliminacjach. W mistrzostwach Europy przewidziano cztery takie miejsca - po jednym dla każdej dywizji. Rywalizacja będzie się toczyła w specjalnych barażach pod koniec marca 2020 roku.

 

Jeżeli zwycięzca grupy Ligi Narodów awansował do turnieju finałowego ME przez tradycyjne eliminacje, jego miejsce w barażach zajmie następna najwyżej sklasyfikowana drużyna z danej dywizji.

 

Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Narodów:

 

Dywizja A

 

Grupa 1: Niemcy, Francja, Holandia

 

Grupa 2: Belgia, Szwajcaria, Islandia

 

Grupa 3: Portugalia, Włochy, Polska

 

Grupa 4: Hiszpania, Anglia, Chorwacja

 

Dywizja B

 

Grupa 1: Słowacja, Ukraina, Czechy

 

Grupa 2: Rosja, Szwecja, Turcja

 

Grupa 3: Austria, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna

 

Grupa 4: Walia, Irlandia, Dania

 

Dywizja C

 

Grupa 1: Szkocja, Albania, Izrael

 

Grupa 2: Węgra, Grecja, Finlandia, Estonia

 

Grupa 3: Słowenia, Norwegia, Bułgaria, Cypr

 

Grupa 4: Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Litwa

 

Dywizja D

 

Grupa 1: Gruzja, Łotwa, Kazachstan, Andora

 

Grupa 2: Białoruś, Luksemburg, Mołdawia, San Marino

 

Grupa 3: Azerbejdżan, Wyspy Owcze, Malta, Kosowo

 

Grupa 4: Macedonia, Armenia, Liechtenstein, Gibraltar

 

Mecze Ligi Narodów UEFA będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Pokażemy rywalizację europejskich potęg: Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Anglii oraz Włoch. Będziemy również retransmitować mecze reprezentacji Polski w ramach tych rozgrywek.

MC, SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie